UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Подільському онкоцентрі розповіли, як уникнути занедбаного колоректального раку

На Вінниччині колоректальний рак входить до п’ятірки пухлин, які виявляють найчастіше.

Валентина Пустіва
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Вінниця
У Подільському онкоцентрі розповіли, як…

У 2020 році офіційно діагноз колоректальний рак поставлено 543 жителям Вінниччини. На Вінниччині колоректальний рак входить до п’ятірки пухлин, які виявляють найчастіше. Про це кореспондентці Depo.Вінниця повідомили в Подільському регіональному центрі онкології.

Колоректальний рак – поняття, що об’єднує злоякісні новоутворення ободової та прямої кишки. На нього можуть захворіти люди будь-якого віку, однак найчастіше хворіють у віці від 50 до 70 років. Колоректальний рак посідає провідні позиції серед онкологічних захворювань у всьому світі, зростає й кількість занедбаних випадків онкопатологій. У 2018 році колоректальний рак на ІV стадії діагностували в 19% хворих, у 2020 році – у 24,6%.

Медичний директор з хірургічної роботи Подільського регіонального центру онкології Олександр Гудзь каже, що в разі раннього виявлення колоректальний рак добре піддається лікуванню.

"На ранніх стадіях колоректальний рак може бути абсолютно безсимптомним. Саме тому плановий скринінг, тобто щорічне обстеження з метою профілактики, є найефективнішим способом зменшення ризику захворіти на колоректальний рак", – стверджує Гудзь.

Лікар радить усім чоловікам і жінкам після 50 років проходити колоноскопічне обстеження, але в разі наявності крові в калі, частих проносів чи запорів, болю  чи дискомфорту в животі, необґрунтованої втрати ваги, втрати апетиту потрібного негайно звернутися до лікаря.

"Крім того, починати робити скринінг на 10 років раніше, тобто із 40 років потрібно тим, у кого колоректальний рак було діагностовано у кровних родичів, а також, якщо є проблеми із ожирінням чи наявні хронічні захворювання кишківника. Адже від стадії, на якій виявлено пухлину, залежить успіх лікування та шанс на повне одужання. Оперативне втручання складне і травматичне, а якщо хворобу виявляють ранніх стадіях, можна зберегти органи і в 90% випадків повністю перемогти хворобу", - додає Гудзь.

Онкохірурги Подільського регіонального центру онкології проводять оперативні втручання при колоректальній онкопатології лапароскопічним методом, якщо немає протиказань для такого доступу. Цей метод метод вважається "золотим стандартом" у хірургічному лікуванні.

"Виконуючи операцію лапароскопічним методом, хірург бачить її хід на екрані під багатократним збільшенням, чого не можна зробити під час відкритої операції, коли все на дотик. Це дозволяє виконати максимальні точні маніпуляції (видалити повністю пошкоджений орган пухлиною і лімфовузли поруч з нею, а при необхідності і видалити віддалені метастази). Потім ці пухлини поміщаються в спеціальні мішечки-контейнери й видаляються. Із досвіду скажу, що неможливо порівняти якість життя після звичайного оперативного втручання з операцією через проколи. Для одужання після лапароскопії, як правило, необхідно кілька днів, хоча повне відновлення залежить від власних сил організму і обсягу операції", – пояснює онкохірург Подільського регіонального центру онкології Юрій Демиденко.

Втім, який саме метод лікування потрібен конкретному пацієнтові, лікарі визначають у кожному випадку індивідуально.

 "Оперативні втручання раннього колоректального раку у нас в онкоцентрі вийшли на новий рівень, і з кожним роком відкриті операції робляться дедалі рідше. Але пройти банальне, на перший погляд, профілактичне обстеження, яке дозволить побачити розвиток хвороби на початковому етапі та перпухлинну патологію, більшість з вінничан не хоче. Хоча всі знають, що профілактика значно дешевша за лікування, і вона допомагає уникнути хвороби, а часом рятує життя", – зазначає Демиденко.

Читайте також: Правда про одну з найстрашніших хвороб: Як уберегтися від раку і коли бити тривогу 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme