Коли у Вінниці виросте "Дерево свободи"

Активісти звернулися до вінницької міської ради з листом, в якому просять посприяти встановленню пам'ятника Героям Небесної Сотні у Вінниці

Меморіал Героям Небесної Сотні планують встановити у Вінниці в лютому наступного року – до четвертої річниці розстрілу учасників Майдану. Про майбутній пам'ятник сьогодні, 18 жовтня, розповіили журналістам активісти ГО "Родина Небесної сотні" та фонду "Подільська громада", повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

Скульптор Борис Данилюк безкоштовно розробив проект і вже працює над скульптурною композицією. Композиція називатиметься "Деревом Свободи": з карти України "ростиме" вишня, з якої падатиме цвіт. "Вишня буде виконана з бронзи, а прути, по яких "спускатимуться" квітки на землю – зі спеціального полірованого металу. Прути будуть немов дзеркальними і зливатимуться з навколишнім середовищем. Здаватиметься, ніби квітки справді летять повітрям, – розповідає скульптор.

Борис Данилюк не вперше створює пам'ятники загиблим Героям і кожна композиція унікальна, незважаючи на тему, яка об'єднує його роботи.

Активісти звернулися до вінницької міської ради з листом, в якому просять посприяти встановленню пам'ятника у Вінниці. Просять кошти лише на будівельно-монтажні роботи і благоустрій території, а сам пам'ятник буде подарунком місту.

Активісти вважають, що логічно було б встановити пам'ятник на Майдані Героїв Небесної Сотні, але хочуть почути ще й думку громади.

У прес-конференції взяли участь матері двох героїв – Леоніда Полянського і Максима Шимка.

Нагадаємо, грoмaдська oргaнiзaцiя "Рoдинa Гeрoїв Нeбeснoї Сoтнi" вважає, що пам'ятник має стояти на площі імені загиблих Героїв.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця