ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як "колекціонер гумору" створив власний музей на Вінничині

Музей налічує кілька сотень експонатів, які зберігаються вдома у вінничанина Володимира Танцюри, адже іншого приміщення нині немає
Depo.
26 березня 2016 17:00
ФОТО: depo.ua
Як "колекціонер гумору" створив власний музей на Вінничині
Як "колекціонер гумору" створив власний музей на Вінничині

Понад чотири роки майстер-різьбяр із села Левків Крижопільського району Володимир Танцюра намагається відкрити музей гумору. Експонатів назбирав на кілька виставкових залів, однак приміщення, яке б вмістило таку колекцію і було комфортним для відвідувачів, в райцентрі поки не знайшлось. Про найцікавіші експонати майбутнього музею та перспективи його відкриття "колекціонер гумору" розповів кореспонденту Depo.Вінниця

За словами Володимира Танцюри, колекція збиралась за принципом "з миру - по нитці". Гумористи з усієї країни знають, що вінничанин працює над "смішною" експозицією, тож нерідко присилають у колекцію різні цікавинки. 

"Вже понад сотню гумористів прислали свої книги з творами. Є до десятка картин. Крім того, домовились з шаржистами, що вони намалюють шаржі на відомих українських гумористів і теж передадуть музею", - розповів Танцюра.

Він і сам власноруч створює потенційні експонати для музею – зокрема, сюжетні фігурки з дерева з кумедними написами.

Кілька сотень експонатів музею гумору на Вінниччині "шукають" "дах над головою" - фото 1 

Кілька сотень експонатів музею гумору на Вінниччині шукають "дах над головою" - фото 3

Кілька сотень експонатів музею гумору на Вінниччині шукають "дах над головою" - фото 4

Кілька сотень експонатів музею гумору на Вінниччині шукають "дах над головою" - фото 5

Крім того, вінничанин за 8 років назбирав унікальну колекцію колоритних та смішних прізвищ, яка теж прикрасить експозицію музею.  

"Серед перших прізвищ, які я записав, були Сало, Неплюй, Підколимуха, Голопуцький. Є також Жопіна, Мацицька, Руденька, Червоненька. З чоловічих - Козолуп, Козоріз, Піх", - розповідає збирач гумору. 

Втім, з публікацією підбірки смішних прізвищ, каже Танцюра, наразі є проблема: не можна публікувати персональні дані людей без їхньої згоди.  "Коли я починав збирати смішні прізвища, закону про захист персональних даних ще не існувало. А тепер, щоб опублікувати все, що я записав, треба в кожного спитати дозволу. А це - кілька сотень чоловік. Тому, мабуть, ця підбірка буде в рукописному варіанті", - розповів Танцюра.

Ініціатор створення музею гумору має намір залучити на реалізацію своєї ідеї кошти Європейського союзу. Вже навіть готовий проект на конкурс "Креативна Європа". "Ми розраховуємо на кошти Європейського союзу. Якщо виграємо, зробимо стенди та вітрини для музею, закупимо ще експонатів", - поділився намірами Танцюра.

Наразі для повноцінного "запуску" музею гумору не вистачає головного "експонату" - приміщення. Гуморист вже четвертий рік оббиває пороги чиновників, а ті пропонують лише замалі або не пристосовані для зберігання творів мистецтва приміщення. "Райдержадміністрація нас підтримує, готова дати приміщення, але такого, як треба, вільного нема поки що. Розраховуємо на кімнати в Крижопільській музичній школі. Але зараз там - районне управління юстиції. Воно скоро має переїжджати до іншого приміщення, і нас обіцяли там "поселити" замість них", - розповів Танцюра.

Незважаючи на перепони, сільський активіст вірить, що музей гумору у їхньому райцентрі обов'язково буде. І, можливо, вже цього року.

Кілька сотень експонатів музею гумору на Вінниччині шукають "дах над головою" - фото 6

Кілька сотень експонатів музею гумору на Вінниччині шукають "дах над головою" - фото 7

Кілька сотень експонатів музею гумору на Вінниччині шукають "дах над головою" - фото 8

Кілька сотень експонатів музею гумору на Вінниччині шукають "дах над головою" - фото 9

Кілька сотень експонатів музею гумору на Вінниччині шукають "дах над головою" - фото 10

Кілька сотень експонатів музею гумору на Вінниччині шукають "дах над головою" - фото 11

Кілька сотень експонатів музею гумору на Вінниччині шукають "дах над головою" - фото 12

Кілька сотень експонатів музею гумору на Вінниччині шукають "дах над головою" - фото 13

Кілька сотень експонатів музею гумору на Вінниччині шукають "дах над головою" - фото 14

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця