Імена понад сотні вінничан увійшли до віртуальної книги пам’яті полеглих за Україну

Книга пам’яті дає унікальну можливість кожному вносити або коригувати дані про загиблих бійців АТО, покласти віртуальні квіти та поділитись спогадами

За підтримки Національного військово-історичного музею України реалізовано проект "Книга Пам'яті", яка працює в он-лайн режимі та постійно оновлює дані про загиблих бійців АТО, повідомляє Вінниця.depo.ua з посиланням на memorybook.org.ua.

Автори проекту "Книга Пам'яті" зазначають, що книга не є офіційним джерелом підтвердження втрат, тому може містити помилки. Якщо хтось з рідних чи близьких вважає, що їхній родич не загинув, а пропав безвісти, чи про нього внесені недостовірні дані, може надіслати електронний лист і автори проекту виправлять помилки. Також інтернет-книга дає можливість поділитись спогадами про бійця, події АТО, надіслати побажання і пропозиції. Таким чином кожен може долучитись до написання книги пам'яті полеглих за Україну.

Станом на 17 червня 2015 року у книзі опрацьовано дані 2370 бійців. Розроблена карта їх місця народження. Якщо натиснути на Вінницьку область відкриється список із 101 прізвища вінничан, полеглих під час АТО за суверенітет та єдність України. У книзі пам'яті можна переглянути дані про загиблих по їх підрозділам та військовим званням. Зокрема, по Міністерству оборони, Міністерству Внутрішніх Справ, Національній Гвардії, Служби Безпеки, Державної Прикордонної Служби та інших служб.

За даними Книги пам'яті найбільше втрат українська армія зазнала у серпні 2014 року (Ілловайський котел) - 636 осіб. Найменше - 2 особи - на початку АТО, у березні 2014 року.

Автори проекту також розробили вікову таблицю загиблих. Найбільше, 767 бійців, мали вік від 26 до 35 років. Далі - 585 - від 36 до 45 років. Наймолодший загиблий - 17-річний Назар Якубовський (місто Хмельницький). Найстарший - 59-річний Василь Воропай (Черкаська область).

Книга пам'яті завершується статистикою посмертних нагороджень. Станом на 17 червня звання Герой України та орден Богдана Хмельницького отримали 11 бійців. Більшість полеглих захисників (1446) були удостоєні орденом "За мужність" 3 ступеню.

Пам'ятаємо тих, хто воював та загинув за єдину Україну...

Імена понад ста вінничан увійшли до віртуальної книги пам’яті полеглих за Україну - фото 1

Більше новин про життя регіону читайте на Вінниця.depo.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця