ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Головним вінницьким прокурором може стати зять заступника міськголови Андрія Реви

Серед 16-ти "топових" претендентів на керівні посади в новій вінницькій прокуратурі абсолютна більшість має впливових родичів або багаторічний досвід роботи в правоохоронних органах
Depo.
13 жовтня 2015 13:15
ФОТО: depo.ua
Головним вінницьким прокурором може стати зять заступника міськголови Андрія Реви
Головним вінницьким прокурором може стати зять заступника міськголови Андрія Реви

Генеральна прокуратура України оприлюднила результати другого етапу відкритого конкурсу на заміщення посад керівників нових місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників, повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на сайт ГПУ.

У вітальному слові заступника Генерального прокурора України Давіда Сакварелідзе йдеться про те, що відкритий конкурс проводиться з метою "системного реформування органів прокуратури України, основою якого має стати якісне оновлення її керівного складу".

За результатами конкурсу в прокуратуру мають прийти люди, які "здатні змінити систему з середини". Однак, в рейтинговому списку осіб, які претендують на керівні посади у Вінницькій місцевій прокуратурі Вінницької області, людей не "з системи" можна порахувати на пальцях однієї руки.

Зокрема лідерами другого етапу відкритого конкурсу ГПУ стали прокурор Липовецького району Вінницької області Іван Криворучко, який за часів Януковича був начальником відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури Вінницької області; син нотаріуса Ігоря Лавренова – Роман Лавренов; син колишнього заступника голови Вінницького апеляційного суду Івана Петришина – Павло Петришин; син судді Вінницького апеляційного суду Володимира Сопруна – Володимир Сопрун; дружина депутата Вінницької міськради Стапана Бессолова – Світлана Бессолова; керівник апарату Господарського суду Вінницької області Сергій Климчук.Крім того, в списках є багаторічні працівники прокуратури Людмила Карманчук, Олександр Гуцол, Олексій Соловйов, Олег Чайка, а також імениті вінницькі адвокати Борис Слободян, Олександр Мазур.

Головним вінницький прокурором збирається стати зять заступника міського голови Андрія Реви - фото 1

Найбільше балів набрав старший слідчий з особливо важливих справ слідчого відділу прокуратури Вінницької області 27-річний вінничанин Олег Стопінчук. Випускник Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого своїми знаннями законодавчої бази та загальними здібностями перевершив чотири десятки інших претендентів на керівні прокурорські посади. Звісно, конкурс ще не завершено, однак саме молодий вінничанин Стопінчук є цілком ймовірним очільником вінницької прокуратури. Принаймні, про це свідчить рейтинг ГПУ і ще одна деталь в біографії молодого чоловіка.

Головним вінницький прокурором збирається стати зять заступника міського голови Андрія Реви - фото 2

Справа в тому, що Олег Стопінчук одружений на єдиній дочці заступника Вінницького міського голови Андрія Реви - Наталії. Нині вона працює "під надійним крилом" та під прямим підпорядкуванням свого батька – у Вінницькій міській раді. Наталія посідає місце головного спеціаліста-юрисконсульта Відділу з роботи з об’єктами нерухомості Департаменту правової політики та якості Вінницької міськради.

Головним вінницький прокурором збирається стати зять заступника міського голови Андрія Реви - фото 3

У своїй декларації за 2013 рік Наталія Стопінчук вказала досить скромний річний прибуток – 8 760 грн., при цьому 25-річна панянка – власниця зовсім нескромної нерухомості, а саме квартири загальною площею - 101,9 кв.м. (Олег Стопінчук у своїй декларації за 2014 рік вказав квартиру площею 102 кв.м., як майно членів сім’ї).

Головним вінницький прокурором збирається стати зять заступника міського голови Андрія Реви - фото 4

У вересні 2014 року заступник мера Андрій Рева влаштував показові оглядини свого аскетичного помешкання. Тоді ретельно відібраних прес-службою міськради журналістів було запрошено в трикімнатну квартиру площею 62 кв. м. у віддаленому районі міста, де чиновник начебто проживав разом із мамою та дружиною. Рева гордо демонстрував свої негламурні апартаменти і розповідав, що живе на одну чиновницьку зарплату.

Головним вінницький прокурором збирається стати зять заступника міського голови Андрія Реви - фото 5

А за місяць після відвідин журналістів дочка Реви задекларувала елітне житло. Ще рік по тому зять стає претендентом на посаду головного міського прокурора. Як сказав би один відомий медіа-персонаж, збіг? Не думаємо.

То що там казав Сакварелідзе про "зміну системи зсередини"...?

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця.