Генпрокуратура візьметься за голову Вінницького міського суду через Хорта

На Андрія Михайленка мають відкрити кримінальне провадження за "підтасування" кандидатури слідчого судді
Depo.
28 січня 2016 17:57
ФОТО: depo.ua
Генпрокуратура візьметься за голову Вінницького міського суду через Хорта
Генпрокуратура візьметься за голову Вінницького міського суду через Хорта

Печерський райсуд Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру відкрити кримінальне провадження на голову Вінницького міського суду Андрія Михайленка, повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на сторінку в соцмережі "Фейсбук" віницького активіста, який наразі перебуває у СІЗО, Юрія Павленка, більше відомого як "Хорт". 

"У липні минулого року я звернувся до Генпрокуратури із заявою про злочин щодо незаконного втручання в автоматизовану систему документообігу Вінницького міського суду, імовірно, з боку голови суду Андрія Михайленка", - написав Хорт.

Звернення було з приводу того, що тричі відвід судді Ірини Курбатової, яка веде справу Хорта, розглядав слідчий суддя Олександр Олійник. Згідно процедури, слідчого суддю має призначати автоматизована система. І у затриманого активіста виникли сумніви: яким чином система могла тричі призначити одну і ту ж людину. 

"Це важко узгоджується з теорією ймовірності, розробленою Гауссом. Оскільки наука це пояснити була не в силах, я звернувся до пана Михайленка з проханням провести службове розслідування. Він, ясна річ, відмовився. І тому невдовзі я звернувся до ГПУ із заявою про злочин", - пояснив свої дії затриманий. 

Проте Генеральна прокуратура також відмовилась відкривати кримінальне провадження. Заяву ж Хорта направили до Вінницької прокуратури. Тоді активіст оскаржив дії Генеральної прокуратури в Печерському райсуді Києва.

"Лише через п'ять місяців маю, нарешті, рішення за моєю скаргою",  підсумував він. 

Нагадаємо, Юрія Павленка затримали за підозрою в організацї масових заворушень, коли активісти 6 грудня 2014 року взяли штурмом Вінницьку ОДА.  Активіст перебуває у СІЗО більше року. Його захисники неодноразово вносили клопотання про зміну запобіжного заходу, проте, його відхиляли. Також щонайменше тричі подавали клопотання про відвід судді Ірини Курбатової, але цього клопотання теж не задовільняли. Справа набула великого розголосу і ув'язненого відвідавали представники ОБСЄ