З життя нащадків НКВС: На Росії акцент довів фінського журналіста до штрафу

Журналіста Есу Туомінена затримали в Петрозаводську під час його спілкування з екс-мером міста Галиною Ширшиною
Depo.
25 січня 2016 16:55
ФОТО: depo.ua
З життя нащадків НКВС: На Росії акцент довів фінського журналіста до штрафу
З життя нащадків НКВС: На Росії акцент довів фінського журналіста до штрафу

Іноземця оштрафували за порушення візового режиму, оскільки у нього не було акредитації. Крім того фіну анулювали російську візу, адже в ній було неправильно вказано мету поїздки на РосіюПро це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на kommersant.ru

За словами Галини Ширшиної, поліцію в кафе, де відбувалась зустріч журналіста з екс-чиновницею, викликали відвідувачки, які сиділи поруч. Дівчат нібито "збентежило" спілкування Ширшиної з чоловіком, який розмовляв російською з акцентом.

"Вони пояснили, що розмови нашої з журналістом не чули, але занепокоїлися, що він напише у фінській газеті в контексті моєї відставки з поста мера", - повідомила Галина Ширшина.

Еса Туомінен пояснив, що не знав про обов'язок отримання журналістської акредитації: "Якщо я порушив законодавство РФ, я не проти що мене оштрафували, але я думав, що кореспондент, якому потрібна акредитація, - це той, хто живе в РФ на постійній основі, а я приїхав на пару днів, як у відрядження, я не знав, що мені вона потрібна".

Він повідомив, що спробує отримати тимчасову візу, аби за кілька днів виїхати до Фінляндії, де буде робити нову візу в РФ і отримувати акредитацію як журналіст. Також журналіст додав, що немає претензій до російських правоохоронців і не хоче "робити з себе героя свободи слова та жертву сталінських репресій".

Нагадаємо, наприкінці минулого року депутати міськради Петрозаводська відправили Галину Ширшину у відставку, а нині намагаються домогтися кримінального переслідування екс-мера. Ширшина оскаржила рішення депутатів у суді.