Європейські урбаністи навчали вінничан розвивати малі міста

У конференції взяли участь майже 70 міських голів малих міст України
Depo.
10 листопада 2016 15:52
ФОТО: depo.ua
Європейські урбаністи навчали вінничан розвивати малі міста
Європейські урбаністи навчали вінничан розвивати малі міста

У Вінниці завершується перша всеукраїнська конференція "Місто як діалог. Чотирьохмірне моделювання розвитку: суспільство, свідомість, самореалізація, субсидіарність". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланнянм на VежА.

Закордонні урбаністи та учасники пілотного культурного проекту "Plan Z" розповідали головам малих українських міст про перспективи розвитку культури, дозвілля та інфраструктури в цілому.

Участь у конференції взяло близько 70 міських голів малих міст України і експерти з Німеччини, Литви, Польщі, Грузії та Болгарії.

Проект "Plan Z" почали реалізувати у Жмеринці. Громадська активістка зі Жмеринки Катерина Семесьта заступник жмеринського міського голови Володимир Дудік презентували проект "Парк моєї мрії". Як зазначили спікери, реставрація парку у місті стала можливою лише завдяки залученню до проекту жителів міста.

Беата Кьолер, директор Гете-Інституту в Україні, повідомила, що в 2015 році інститут підтримав "Plan Z".

"Німеччина має великий досвід розвитку регіонів. Ми зробили висновок, що коли лише підтримувати інфраструктуру і будувати дороги, це не буде новим іміджем міста, а його можуть зробити молоді люди, які займаються культурою", - повідомила Кьолер.

"Наше завдання – надати кошти, а голови мають розвивати свої території. Цей розвиток потребує діалогу також і з громадою, і оновленого сприйняття свого міста", - додала голова інституту культурної політики, радник вінницького міського голови з питань культурної політики Ірина Френкель. 

Читайте також: У Вінниці стартує культурно-мистецька резиденція "Над Богом"

Більше новин Вінниці та області