ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Двоє вінничан, у складі української команди, стали переможцями конкурсу NASA

Український марсоліт переміг на всесвітньому хакатоні NASA Space Apps Challenge в номінації People's Choice
Depo.
27 травня 2016 12:26
ФОТО: depo.ua
Двоє вінничан, у складі української команди, стали переможцями конкурсу NASA
Двоє вінничан, у складі української команди, стали переможцями конкурсу NASA

Марсоліт української команди, до складу якої увійшли двоє вінничан, переміг на всесвітньому хакатоні NASA Space Apps Challenge в номінації People's Choice, повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "20 хвилин".

До команди Mars Hopper входять випускник ВНТУ, автор ідеї Mars Hopper Олександр Буткалюк, вінничанин В'ячеслав Осауленко, Андрій Музиченко, Ілля Рубинський, Павло Правдюков, Микола Денисенко, Софія Буткалюк. Протягом певного часу проект українців був лише на третьому місці, але після підрахунку голосів вийшов на перше. Також в українського проекту найвищою була і кількість переглядів на Youtube - понад 44 тис.

Українська команда розробила проект джетпака і модель ракетоплана, який використовує в якості палива вуглекислий газ. Для польотів літак використовує сухий лід, який є на поверхні Марсу. Він збирає його під час посадок і за допомогою радіоізотопного термоелектричного генератора (РІТЕГ) перетворює на газ. Швидке звільнення енергії створює реактивну тягу і літак рухається від посадки до посадки, "стрибками", за що його і прозвали "стрибун" (Hopper).

Нагадаємо, що українська команда молодих студентів та вчених, до якої входить і вінничанин, аспірант Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" В’ячеслав Осавуленко вийшли у фінал хакатону NASA - SpaceApps Challenge.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця