До кінця року 14 родин бійців АТО з Вінниччини отримають кошти на житло

З держбюджету цьогоріч виділено понад сім мільйонів гривень
Depo.
10 листопада 2016 16:33
ФОТО: depo.ua

В державному бюджеті  передбачено 100 мільйонів гривень на компенсацію витрат за купіллю житла  родинам загиблих бійців АТО та тим хто отримав у російсько-українській війні інвалідність першої та другої групи. Вінниччині із цієї суми перепало  7 мільйонів 80 тисяч гривень.Про це розповів про перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, повідомляє кореспондент  Depo.Вінниця .

За словами посадовця відтепер родинам бійців АТО не купуватимуть житло,як раніше, а перераховуватимуть кошти на відкритий в Ощадбанку рахунок. Їх потрібно освоїти протягом року, однак витрачати можна лише на купівлю осель та нотаріальні послуги.

"Якщо в попередні роки ми переймалися, щоб купити житло , завжди була дискусія бо членам родини або не підходило житло, або вони хотіли переїхати в інший населений пункт. Тому процедура була довгою і складною. Зараз родина відкриває рахунок,на який надходять кошти. Ми орієнтуємося, що 14 сімей цього річ отримають компенсацію на житло. Решта ми будемо забезпечувати у 2017 році. Наш обов’язок перерахувати до кінця року кошти на рахунок і ми це зробимо обов’язково",  - зауважив Андрій Гижко.

Суму кожна родина отримає іншу, в залежності від кількості членів сім'ї. Першими компенсацію на на власні "квадратні метри"отримають, ті хто раніше став на квартирний облік.

"Цей процес буде продовжено в 2017 році, тому навіть ті родини, які не встигнуть цього року скористатися цією компенсацією в порядку черговості, отримають її наступного року. Адже хтось стояв на черзі з 2005 року , хтось з 2006 року, хтось став уже після загибелі батька .Сума рахується по формулі, визначено житловим кодексом скільки передбачинометрів квадратних на одного члена родини. Мінрегіонбуд має опосередковану вартість житла в кожній області, яка буде множитися за формулою. І людина отримає відповідну суму коштів", - каже чиновник.

Посадовець додав, що за підрахунками  Мінрегіонбуду на Вінниччині метр квадратний житла в середньому вартує 8600 гривень.

Загалом по Вінницькій області 24 родини бійців АТО та атовців які мають інвалідність і потребують власного житла.

"Це станом на перше вересня. Але  нажаль АТО не закінчене і робота триває. До того ж зараз долучилися і категорія інвалідів першої і другої групи . Тому  голова ОДА підписав доручення, щоб актуалізувати цей список і перевірити його ще раз"- наголосив Андрій Гижко.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця