Вінницькі підрозділи в АТО: Перемоги та втрати 2017-го

Вінничани у складі українського війська беруть активну участь у захисті рідної землі від російського агресора

Вінницькі підрозділи в АТО: Перемоги та…

Як минув 2017-й рік для Вінниччини військової: що надбали, а що втратили захисники протягом чергових дванадцяти місяців війни - у матеріалі Depo.Вінниця.

Втрати на війні

Про ці втрати важко говорити, адже вони найболючіші та найдорожчі. Утім, саме з них ми почнемо підсумки року, адже маємо розуміти, якою ціною наша країна здобуває мир.

За інформацією, яку Depo.Вінниця надали у Вінницькому обласному військовому комісаріаті, внаслідок бойових дій у районах проведення Антитерористичної операції протягом 2017 року загинуло 14 вінничан. Зокрема два самогубства, один військовослужбовець пішов із життя у позаслужбовий час, ще один помер у шпиталі від серцевої недостатності.

У березні в селищі Водяне поблизу м. Маріуполь при бойовому зіткненні загинув 23-річний В'ячеслав Чернецький з с. Мурафа Шаргородського району.

У червні під час бою між населеними пунктами Талаківка та Гнутово Маріпольського напрямку Донецької області від кульового поранення помер сержант Сергій Яремчук з Калинівки.

Того ж місяця в Дніпрі в реанімації лікарні ім. Мечнікова від поранення в голову помер 19-річний боєць 1-ї Окремої штурмової роти ДУК "Правий Сектор" Євген Костюк (друг Шльоцик).

У жовтні в Донецькій області під час виконання бойового завдання загинув 31-річний солдат гранатометного відділення 1-го штурмового взводу 1-ї штурмової роти Ярослав Бондар з Літина.

А в грудні окупанти вбили двох контрактників з Вінниччини: 8 грудня не стало 47-річного старшого сержанта 9-го батальйону 59-ї бригади ЗСУ Анатолія Твердоли з Гайсинського району, а за кілька днів загинув 31-річний Павло Корнелюк. Обидва контрактника загинули від вогнепальних поранень під час виконання службових обов'язків.

Також у військкоматі повідомили, що статус учасника бойових дій із 2015-го по 2017 роки отримали 507 осіб із Вінниччини, а з січня по листопад 2017 року – 121 особа.

Вінницькі підрозділи в АТО

Два підрозділи, які постійно дислокуються на Вінниччині, зараз перебувають на фронті. Йдеться про 59-ту окрему мотопіхотну бригаду та 131-й окремий розвідувальний батальйон.

Протягом року вони виходили і на бойові злагодження на полігони, і "відпочивали" у пунктах постійної дислокації. А от новий 2018 рік підрозділи-земляки зустрічають у визначених районах в АТО.

Регулярні ротації на Схід мають і співробітники правоохоронних органів. Спецпідрозділ податкової міліції "Фантом" має регулярні ротації у зону АТО.

Їхнє завдання – контроль переміщення вантажів через та вздовж лінії розмежування. Податківці в АТО працюють на контрольних пунктах в'їзду-виїзду та у складі мобільних груп поза межами транспортних коридорів.

За інформацією Головного управління Державної фіскальної служби України у Вінницькій області, нині у зоні проведення АТО перебуває вже десята ротація бійців "Фантому" з моменту його створення у 2015 році. Загалом службу в АТО у складі спецпідрозділу пройшло майже півсотні вінницьких податківців.

Батальйон особливого призначення "Вінниця" також несе службу у населених пунтах Донеччини та Луганщини. Підрозділ сформований з числа співробітників вінницької поліції.

Що два місяці протягом року бійці батальйону змінювали одне одного у зоні АТО, пильнуючи за правопорядком у тамтешніх містах та містечках. Зараз в АТО перебуває вже сьома ротація вінницьких поліцейських.

Ротації в АТО мають і співробітники обласного управління СБУ. Тривалість відряджень – по чотири місяці. Спецслужба на Сході в основному виконує функції контррозвідки, ліквідовує агентурні мережі терористичних організацій тощо.

Антитерористичні навчання

Координаційна група АТЦ при УСБУ у Вінницькій області цьогоріч запланувала два антитерористичні навчання: на травень та вересень. Але одне із них так і не вдалося провести.

31 травня 2017 року усі регіональні суб'єкти боротьби із тероризмом демонстрували, як вони діятимуть, якщо над надважливим стратегічним об'єктом на Вінниччині літатиме безпілотник, а диверсанти намагатимуться захопити цей об'єкт. Навчання відбувалися у лісі поблизу калинівського арсеналу боєприпасів та демонстрували готовність сил і засобів реагувати на потенційну загрозу.

Наступні тактико-спеціальні навчання мали відбуватися 27 вересня у одному із прикордонних районів Вінниччини та об'єкті енергетики. Втім, вони так і не відбулися, адже саме 26 вересня увечері залунали перші вибухи на території того самого "відпрацьованого" навесні калинівського арсеналу.

Ближче до НАТО

Військовий аеродром під Вінницею візьмуться модернізувати за стандартами, які "водяться" у арміях країн-учасниць Північноатлантичного Альянсу. На цьому ж аеродромі протягом року відбулася не одна традиційна льотна зміна для авіаторів тамтешньої військової частини.

На летовищі свої перші польоти на практиці здійснюють і курсанти Харківського національного університету Повітряних сил.

А от у вінницькому військовому шпиталі нині реформують систему харчування, як і в інших закладах на території України. Тепер у лікувальній військовій установі Каталог продуктів харчування складений із урахуванням стандартів НАТО та містить у собі 355 найменувань.

Загалом в Україні цьогоріч 25 військових частин перейшли на харчування за стандартами НАТО.

Додамо, що у грудні 2017 року у вінницькому госпіталі відкрили новий корпус з новітнім обладнанням: санаторне відділення клініки реабілітації та санаторного лікування та клініку фізіотерапії.

Соцзахист АТОвців

В оборонному відомстві переконують, що дбають про соціальний захист АТОвців. Так, для контрактників-військовослужбовців у Гайсині будують військовий гуртожиток, на який у 2018-му виділять 11 млн грн.

Забезпечуються житлом і родини загиблих військовослужбовців. За словами очільниці Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА Наталії Заболотної, за кошти, які були виділені у державному бюджеті ще у 2016 році, вже 25 сімей загиблих та осіб І та ІІ груп інвалідності з числа учасників бойових дій придбали собі житло.

Ще 22 сім'ї придбають собі помешкання з коштів, які надав держбюджет у 2017 році - вони вже на рахунках. При цьому 11 із цих родин вже мають житло.

За словами Андрія Грачова, який очолює відділ допомоги учасникам АТО у вищезгаданому Департаменті ОДА, триває активне оформлення документів щодо отримання земельних ділянок, гарантованих законодавством. Із понад 13,5 тис учасників бойових дій на Вінниччині, на різних стадіях отримання земельних ділянок перебувають понад 12 тисяч АТОвців Вінниччини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme