В білоруському суді кулаками "вгамовували" активістів і пресу

Журналіста та двох активістів оштрафували в тому ж суді, де й побили
Depo.
26 січня 2016 12:32
ФОТО: depo.ua
В білоруському суді кулаками "вгамовували" активістів і пресу
В білоруському суді кулаками "вгамовували" активістів і пресу

Білоруського журналіста Павла Добровольського побили в суді Фрунзенського району, затримали та оштрафували, повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на сайт білоруського правозахисного центру "Весна". 

Під "гарячу" руку правоохоронців журналіст TUT.by потрапив на засіданні у справі засуджених за графіті. Добровольський почав знімати на камеру затримання активістів Максима Шитикова та Павла Сергія, які прийшли до суду підтримати своїх друзів. Перед початком судового засідання вони розгорнули плакат з написом "Ні політичним переслідуванням!". Самі ж при цьому кричали: "Мистецтво - не злочин!". 

Активістів та журналіста затримали, завели до однієї з кімнат суду та почали бити. За словами правозахисників, звуки побиття було чути в судовій залі. Після цього хлопців відвезли в РУВД, де на них склали по два протоколи. На активістів - за "Неповагу до суду" і "Порушення порядку організації або проведення масового заходу". На журналіста - за "Дрібне хуліганство" і "Непокору законному вимогу посадової особи".

Після цього затриманих привезли знову в суд Фрунзенського району, щоб притягнути до адміністративної відповідальності. На хлопцях було видно сліди побоїв. В результаті Максима Шитикова і Павла Добровольського засудили до штрафу в 9 450 000 білоруських рублів, а Павла Сергія - до штрафу в 10 500 000 білоруських рублів.

Свідком у справі виступив співробітник органів внутрішніх справ Сергій Ковальчук, який за словами засуджених, брав участь у їх побитті. 

Далеко не ходили: білоруського журналіста побили прямо в суді - фото 1

Далеко не ходили: білоруського журналіста побили прямо в суді - фото 2

Далеко не ходили: білоруського журналіста побили прямо в суді - фото 3

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця