ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому висихає ставок у Тяжилові

Після того, як інструментальний завод розірвав договір оренди водойми, кілька років нею ніхто не опікувався, але зараз триває процес її передачі до комунальної власності міста
Depo.
19 серпня 2015 14:18
ФОТО: depo.ua
Чому висихає ставок у Тяжилові
Чому висихає ставок у Тяжилові

Cтавок, що знаходиться у притоці річки Тяжилівки, обмілів приблизно на 2,5 метра, повідомляє Depo.Вінниця із посиланням на vn.20minut.ua

Через це загинула частина риби і почали гнити водорості. Ставок раніше перебував на балансі Вінницького інструментального заводу, який викопав його для технічних потреб. Але кілька останніх років, після розриву цим підприємством договору оренди, водоймою фактично ніхто не опікувався. Ставок сьогодні перебуває у державній власності.

Як повідомив начальник Фонду держмайна України у Вінницькій області Петро Гижко, ставок у Тяжилові змілів через кілька причин. По-перше, річка Тяжилівка, яка його наповнює, є досить мілкою. До того ж уздовж неї фермери будують міні-дамби і використовують воду для поливу рослин. Ще одна причина висихання водойми - нинішнє спекотне літо. Тому до осені навряд чи набереться достатньо води, щоб заповнити ставок.

Чому висох ставок у Тяжилові   - фото 1

Петро Гижко пропонує вихід із ситуації: повністю спустити воду, почистити дно, а восени знову набрати води. Петро Вільгота, який живе неподалік від ставка, вважає, що відновити водойму можна мінімум за два роки - адже перший рік спускають воду, щоб усе повністю вимерзло десь на півметра.

Незабаром Тяжилівський ставок може отримати повноцінного господаря. Адже, за словами Петра Гижка, наразі триває процес його передачі територіальній громаді міста Вінниця. Про це мешканці мікрорайону просили міську владу ще з 2013 року.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця

Фото з сайту vn.20minut.ua