Чим жила Україна: Силач "Тягнизуб", ресторан для птахів та штраф через "Капітошку"

Наша країна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Силач "Тягнизуб", рест…

Тиждень був активним: країною роз'їжджали відьми, на вулицях валялись мішки з грошима, а хтось жив в очікування опалення. Детальніше про все - в дайджесті Depo.ua

Київ

Для мрійливих киян, які подумки люблять мандрувати в минуле та майбутнє, створили "машини часу" – на Майдані Незалежності, Контрактовій та Софійській площах з'явились екрани, на яких можна побачити, як виглядали ці місця у минулому. Відеоматеріали охоплюють періоди київської історії від Першої світової війни і до 1990-х років. Отак вийдеш на Софійську площу, візьмеш кави, глянеш на екран, а там показують центр Києва без заторів, тролейбусів, сітілайтів та ще й у кущах.

По Андріївському узвозу можна пройтися з незвичним екскурсоводом – котом. У бруківку вулиці вмонтовані спеціальні таблички із QR-кодами із зображенням котів, перейшовши на які можна знайти детальний опис про локацію. В Управлінні туризму та промоцій КМДА кажуть, що перші коти оселилися на узвозі ще задовго до городян і навіть задовго до появи самої вулиці. Тож коти дотепер є містичними провідниками по Києву.

Такого ще не було: кияни за місяць назбирали 45 тонн каштанів. Зараз каштани дбайливо зібрані у мішки та чекають на екологічну перевірку, потім з них робитимуть медпрепарати. Пункти прийому ще працюють, тож, кому не ліньки, можуть принести туди ще каштанів.

Яка ж осінь у Києві без нових муралів? Цього разу стіну столичної підземки прикрасив портрет українського актора Богдана Ступки, який суворо підморгує пасажирами.

Донбас

Тим часом документальний фільм про Донбас "The Distant Barking of Dogs" пройшов кваліфікацію американської кінопремії "Оскар" та потрапив до лонг-листу. Фільм знімали у селі Гнутове Донецької області. У 2017-му ця картина перемогла на фестивалі документального кіно в Амстердамі, а в лютому цього року стрічка перемогла у номінації "Найкращий документальний фільм" на фестивалі у Швеції. Може, пощастить, і Оскара дадуть.

Цього тижня у соцмережі потрапила світлина, на якій кафе, в якому підірвали ватажка бойовиків Олександра Захарченка, обліпили великим траурним плакатом. Світлину мережеві гострослови підписали так: "Секту свідків Єгови заборонили. На її місці з'явилася секта свідків Захара".

Львів

Столиця Галичини відома не лише кавою, фестивалями та старовинною архітектурою. Тут багацько сильних чоловіків, тільки не всі про це відкрито заявляють. Нещодавно львівський силач Олег Скавиш на прізвисько Тягнизуб на території Іллічівського судноремонтного заводу протягнув зубами судно "Верещагіне" вагою 614 тонн. Експерти Національного реєстру рекордів, побачивши таке, одразу занесли Олега до реєстру рекордів. Попередній подібний рекорд належить силачу з російського Дагестанану Омару Ханапіеву, який у 2001 році перетягнув судно вагою 576 тонн на 15 метрів.

Шанувальників знаменитої трускавецької води із цілющого джерела "Юзя" добряче налякали. Туристи, які підходили з тарою, аби набрати води, зітхаючи, повертались ні з чим - води не було. В соцмережах тут же запустили чутки: джерело пересохло.

Але, вже наступного ж дня вода пішла. Води у джерелі не було понад добу, бо її просто відключили. І не зі злим умислом, а заради невеличкого ремонту. Впоралися швидко.

Дніпро

Собаки невпинно доводять, що вони - найкращі друзі людей. Нещодавно в Дніпрі прямісінько на вулиці знепритомнів чоловік, а його собака стояв поруч, чекав і сторожив хазяїна. Згодом приїхала "швидка" і забрала чоловіка до реанімації, а собаку взялись пильнувати перехожі.

Рятувальники, окрім людей, часто рятують котів, які застрягають на деревах, собак, які не можуть злізти з даху, поранених птахів, але трапляється й таке, що доводиться витягати з болота корів. На тижні трохи незграбна корова з Тернівки загрузла у річковому мулі. Рятувальникам довелось витягати рогату за допомогою трактора-екскаватора. Врятували.

На найвищому флагштоці України у Дніпрі замайорів найбільший прапор країни. Для тих, хто забув: висота флагштоку становить 72 метри, а встановили його якраз перед Днем Незалежності. Прапор тут міняють вже вчетверте і пильно слідкують за тим, аби з ним було все гаразд: кожні 2-3 дні оглядають полотно за допомогою оптики, а раз на тиждень спускають і оглядають фізично.

Одеса

От кому сумувати нема коли, так це спелеологам та бійцям батальйону поліції "Мангуст". Нещодавно команда завзятих чоловіків з "мангустівцями" проходила навчання під землею. Хлопці вчились виживати без води, їжі та світла. Зазначимо, що підрозділ "Мангуст" створили тільки в травні, тому він не надто відомий, а головне його призначення – це пошук злочинців, які ховаються у підземеллі.

У світі мас-медіа все швидко міняється. На зміну одним газетам приходять інші, і часто "непереливки" стає муніципальним газетам. Отак в Одесі під час сесії більшість депутатів проголосували за припинення випуску газет "Одеський вісник" та "Думська площа". Довелось ухвалити таке рішення через зміни в законодавстві, які не дозволяють місту фінансувати видання, без чого колектив не зможе функціонувати – доходи від реклами надто малі.

У Київському районному суді Одеси судились через "Капітошку". Днями тут розглядали справу про стягнення компенсації за порушення авторського права на оригінальну назву цього твору.Суд встановив, що в 1979 році позивач написала літературний твір під назвою "Капітошка" та отримала авторські немайнові та виключні майнові права на нього. А протягом січня-травня 2016 року відповідачі, серед яких відомі одеські виробники хлібобулочної продукції, допустили неправомірне використання назви твору. Бо на етикетці їхніх тістечок красувалась назва "Картошка-Капітошка з кокосовою стружкою" та "Картошка-Капітошка обсипана". Відтак з відповідачів стягнули компенсацію на загальну суму понад півмільйона гривень. Отака вона, справжня сила авторського права.

В центрі Одеси на старовинній будівлі з'явився балкон з фанери, який яскравою плямою "прикрашає" історичний фасад міста. Містяни стурбовані, що ж буде далі. Бо такий балкон на історичній будівлі - це, м'яко кажучи, "моветон".

Харків

Центр Харкова взялись чистити від незаконної зовнішньої реклами. Департамент контролю міськради організував демонтаж з фасадів і дахів, а "Харківводоканал" демонтував 68 рекламних щитів у Київському, Новобаварському та Основ'янському районах міста.

У обласному лабораторному центрі засмутили: на Харківщині із досліджених 4 085 проб води з джерел 44,7% не відповідають гігієнічним вимогам. Експерти виявили перевищення нормативних показників по каламутності, загальній жорсткості, окисності, вмісту нітратів, аміаку, сульфатів, хлоридів, сухого залишку, заліза, фтору. Так що краще не лінуватись і фільтрувати, або знайти, де хорошу воду замовити.

Запоріжжя

Запоріжці наприкінці теплого жовтня ласували свіжою малиною та полуницею. І це не з теплиць, а з присадибних ділянок. Люди жартують, що якщо так далі справи підуть, то врожаї збиратимуть двічі на рік.

Важко уявити, що таїть у собі Азовське море та що ще можуть винести його хвилі на берег. Нещодавно житель Бердянська рід час прогулянки набережною знайшов фрагмент щогли старовинного судна. Чоловік припустив, що, можливо, недалеко на дні лежать і фрагменти корабля з гарматами.

Тим часом на малій батьківщині Нестора Махна, у запорізькому Гуляйполі, відзначили 130 річницю з дня народження легендарного батька. З такої нагоди й сам "батько" зі своєю ватагою вийшов гуляти вулицями (у акторському виконанні, звісно ж). Махновці стали справжніми зірками дня, піднімали містянам настрій, а ті робили з ними селфі.

Херсон

Кому щастить, так це ловцям раків. Прямісінько як у казці Пушкіна, один херсонець витягнув хоч і не золоту рибку, а гранатомет. Чоловік, що шукав раків, побачив щось у воді на глибині приблизно один метр, витягнув і... Поліцейські, що прибули на місце пригоди, виставили пости та перекрили під'їзди. З огляду на те, що гранатомет був вже пошкоджений, вибухотехіки підірвали його на місці.

Закарпаття

В Ужгороді у Боздоському парку спокійнісінько ходять лисиці. Одне мале лисеня навіть спокійно підійшло до людей. Пухнастий підходив до перехожих, їв прямо з рук, бо був дуже голодний. Після фотосесії, підхарчившись, лисеня сховалось назад у хащі.

На Перечинщині розшукали грибника, який так заблукав, що добу не міг повернутися додому. Зачула щось недобре його жінка, яка й сполохала поліцію. Разом з місцевими чоловіка всю ніч шукали поліцейські Перечинщини, кінологи та рятувальники. Грибника знайшли лише під ранок у лісосмузі за селом Сімерки. Чоловік пояснив, що не зміг зорієнтуватися на місцевості.

Полюбилось Закарпаття кіношникам. Зараз тут знімають українсько-швейцарський фільм про вузькоколійки. Режисер Олександр Недбаєв три роки думав над тим, як знімати стрічку. Знімальна група планує працювати за 25 днів передусім в Україні і трохи менше - в Швейцарії. В кадр потраплять вузькоколійки Івано-Франківської, Рівненської та Кіровоградської областей.

Вінниця

Круто, коли дітлахи навчаються у справжньому арт-об'єкті. Школу №5, що по вулиці Богдана Ступки, так реконструювали, що вона стала схожою на витвір мистецтва. В установі відремонтували дах, цокольне приміщення, фасад, зробили багато чого корисного, а зовні будівлю пофарбували у яскраві веселкові кольори та додали родзинку – мурал із птахами.

У Тульчинському районі, що на Вінниччині, працівники державної лісової охорони затримали крадіїв лісу, які вирубали 16 дерев. Але якби не одна жінка на ім'я Наталія, то, можливо, цього затримання і не відбулось би. Майстер лісу Наталія Нижник почула в лісі звуки бензопилки. Тихцем підійшла ближче, побачила банду, яка різала дерева. Жінка не розгубилась і покликала свого батька, згодом під'їхали лісничий та інженер з охорони і захисту лісу. Чоловікам довелось навіть трохи помахати кулаками, але, врешті-решт, поліція все владнала. Збитки, заподіяні лісовому господарству, оцінили в 67 тисяч гривень.

У Козятині сплели для українських військових уже тисячу маскувальних сіток. А після того, як доплели тисячну, вирішили влаштувати свято. Тисячна сітка об'єднала довкола себе багато людей, які виступали та говорили про війну і волонтерство.

Кропивницький

Кропивничани мали нагоду зустрітись з відомим альпіністом Валентином Сипавіним, який побував на найвищій вершині світу Еверест . Альпініст вирішив зістаритись з містянами, аби поділитись враженнями про свою мандрівку. Валентин став 19 українцем, який побував на вершині світу. За його плечима понад 200 сходжень у Альпах, на Кавказі, горах Південної і Північної Америки, Азії та Африки.

Полтава

Весело живеться полтавцям. Ті, хто мало знає це місто, думають, що воно тихе і спокійне. Можливо, це й так, але тут живуть неординарні та безпосередні люди, а їм сумувати нема коли. Одного осіннього прохолодного ранку на вулиці Пушкіна помітили чоловіка "солідного" віку, який в одних трусах спокійнісінько собі біг. В коментарях до посту в Instagram дописувачі зізнались, що такий чоловік не може не мотивувати.

Полтавець Михайло Клименко перетворив гараж на мотомайстерню. Чоловік ганяє на байку 11 років, а вісім із них займається їхнім ремонтом та переробкою. Гараж для Михайла став майстернею, у якій він і проводить більшість часу. Ще Михайло знімає свою роботу на відео, робить ролики та викладає їх у соцмережі. І мріє змайструвати такий маленький портативний мотоцикл, який можна було б скласти й узяти з собою у якусь валізу і рушити поїздом у Карпати, там його швиденько розкласти й покататися горами.

Депутати на Полтавщині показують, на що здатні. Нещодавно в поліцію повідомили про спробу депутата Полтавської міської ради зірвати голосування на сесії Подільської райради Полтави. Інші джерела повідомляють, що на сесії Подільської райради Полтави мало відбутися голосування за нового голову. Втім, екс-депутат Полтавської міськради Сергій Чередніченко відкрив скриньку для голосування та викинув звідти бюлетені. Зараз слідчі проводять перевірку, опитують очевидців, з'ясовують, як все там було насправді.

Хмельницький

У Хмельницькому в одному з парків на дереві повісили ресторан для птахів. Годівницю повісили небайдужі містяни, які подбали не лише про саму наявність "пташиного ресторану", але й про дизайн. Головне, аби пірнаті "зацінили".

На Хмельниччині перерахували посадовців, які за останній рік попались на корупції. Виявилось, що таких аж 294, а 131 з них визнали винними. Здебільшого, посадовці порушують вимоги фінансового контролю, а саме, несвоєчасно подають е-декларацію. Крім того, завідомо вносили недостовірні відомості у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Тернопіль

У Тернополі за кошти Бюджету участі встановлять пам'ятник вчителю. Згідно з проектом, пам'ятник обійдеться у 999800 гривень. За нього проголосувало 1003 тернополян. Після встановлення пам'ятник внесуть в реєстр, а на баланс скульптуру візьме школа №3. Роботи планують завершити до середини листопада.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme