Чим жила Україна: Самогон з вікна, "крилаті зебри" та гонитва за коментарем Труханова

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Самогон з вікна, "крил…

Де-не-де напіврозталі снігові кучугури хоч і нагадують про зиму, проте Україна та її мешканці вже включили режим "весна": дістають із шаф пальта, ховають пуховики та чекають на нові свята. Детальніше про те, як минув тиждень, у дайджесті Depo.ua.

Київ

Скільки на оголошуй в столиці війну кіоскам, вони все одно є. Якщо зникають в одному районі, то згодом виростають в іншому. Так само і з кіосками: біля станції метро "Святошин", де у лютому демонтували кіоск з продажу шаурми, уже з'явилися кілька автомобілів, в яких продають їжу "з колес". Один із МАФів з'явився ще на початку березня, майже одразу після демонтажу комунальниками попереднього. А що: тепер це не кіоск, а просто припаркована абияк машина.

Одні кияни заробляють на бутербродах, а інші продають самогон. Прямісінько з вікна. Такий різновид бізнесу зафіксували столичні копи та одразу навідались до квартири підприємливих киян. У помешканні чого лише не було: мішки з цукром в коридорі та діжки з брагою у вбиральні. Так і хочеться сказати покупцям такого алкоголю: "Смачного!"

Прудкого зайця на тижні помітили у столичному парку Партизанської слави. Що міг забути заєць у мегаполісі, ще й у частині парку неподалік метро, містяни не збагнули. Цих зайців що зрозуміти, що наздогнати однаково важко.

Донбас

"Списати корита і зобов'язати перевізника привести транспорт до належного стану" – за таку петицію збирають підписи мешканці Краматорська. Ціни на проїзд в місті ростуть, але на якість перевезення це аж ніяк не впливає. Автор петиції зазначив, що на місцевих маршрутах є навіть такий транспорт, в якому заднє скло так хитається, що здається, наче зараз вивалиться, стіни чорні від слідів скотчу, а вікна заклеєні рекламою. Словом, не автобус, а душогубка.

Цього тижня на Донеччині здався українській поліції 24-річний уродженець республіки Саха, що в тимчасово російській Якутії. Він перебував на території України нелегально, з фальшивим паспортом, ще й встиг послужити у рядах бойовиків. Але дізнався, що існує програма "Повернися додому", яка дає шанс звільнитися від кримінальної відповідальності. Ось тому колишній бойовик і прийшов добровільно до поліції: набридла війна, захотів додому.

Поліцейські-музиканти з Донеччини та Хмельниччини відклали на деякий час свої правоохоронні обов'язки та відправились до Німеччини, де побували у 16 містах із культурною місією. У рамках акції "Схід і Захід разом" оркестри з копів грали в Європі українську музику, твори класиків, військові марші та світові рок-хіти. Німецька публіка була в захваті.

Львів

На тижні львів'яни зітхнули з полегшенням, остаточно повіривши в те, що весна перемогла зиму. Крізь купи талого снігу почала прокльовуватись перша березнева зелень, а з нею і проліски. Поки що квітів мало. Вони тільки починають з'являтись у сонячних місцях.

"Корит на колесах" вистачає і на Львівщині. Люди терпіли, терпіли, аж поки не зрозуміли, що годі мовчати. На маршруті із щасливою цифрою N7 їздить автобус із іржавими дверима та "вентиляцією" біля підлоги. Пасажири цієї маршрутки як тільки заходять до салону, отримують повний "букет" екстремальних відчуттів - здається, ще трохи - і маршрутка розвалиться. Отак і їздять, затамувавши подих.

Дніпро

У Дніпрі містяни проводжають зиму, стоячи на сніжних "териконах". Особливо полюбляють вилазити на вершини пагорбів школярі та робити селфі. Люди, жартуючи, називають височенні сніжні пагорби новими пам'ятками у центрі Дніпра.

Тим часом з доріг зійшов сніг, оголивши правду про неремонтовані дороги. Дніпровські водії помітили значні тріщини на дорозі по Кодацькому узвозу. Деякі занепокоєні, що якщо проблему не почати вирішувати, то дорога може сповзти у яр.

Аби не жити сумно, можна самому влаштувати пригоди. Чолов'яга з Дніпра попросив знайомого запакувати його у коробці та "відправився" у Харків "Новою поштою". Не без корисливих цілей, звичайно ж. Під час руху авто він відчинив кришку ящика, в якому сидів, виліз у вантажний відділ автомобіля і викрав комп'ютерну техніку, телефони, годинник. Всього поцупив добра на 13 тисяч гривень. Після чого повернувся у свій ящик. Сидіти у схованці довелось недовго: по прибуттю на сортировочний пункт його одразу розсекретили та передали компетентним органам.

Люди вже так звикли до екстремальної їзди у громадському транспорті, що отримують шок, коли їм пропонують безкоштовний проїзд в обмін на інформацію про сміття. "Якщо ви побачили, що хтось смітить у маршрутці, кажіть водієві – для вас буде безкоштовний проїзд", - йдеться у тексті оголошення однієї з дніпровських маршруток. Тільки коли ж така практика на всю країну розповсюдиться?

Одеса

Журналісти ВВС місяць домагалися зустрічі з мером Одеси Геннадієм Трухановим, але всі мрії про інтерв'ю накрились мідним тазом. Керівництво каналу відправляло в прес-службу електронні листи з побажаннями зустрітись, виходили на депутатів і відомих людей міста, але все марно. Але журналісти так просто не здались І таки спробували зловити міського голову і задати запитання. Інтерв'ю хоч і не взяли, зате скандальчик вийшов.

На Одещині Тузлівські лимани заполонили "крилаті зебри". Не ті, що іржуть та збивають пил копитами. Йдетться про рідкісних птахів чоботарів. У Нацпарку сподіваються, що чоботарі займуть острови, які минулоріч збудували спеціально для них.

Перед "Гумориною" в Одесі презентували гумористичну мапу міста, аби туристи та самі містяни не заблукали, шукаючи заходи, яких запланували чимало. Основні складові мапи – це путівник по вулицях і пам'ятках міста і енциклопедія одеського життя, яка складається з 20 фрагментів, кожен з яких присвячений історії, філософії, культурі і традиціям Одеси.

Харків

У Харкові отримали нагороди чотирилапі та хвостаті "гвардійці". Відтепер у собак Зари і Яви на грудях висять медалі "За віддану службу". Медалі, це, звісно, добре, проте найкраще для собаки – це, смачна кістка, ковбаска або м'ясо. І увага хазяїна.

В Ізюмі Харківської області з молотка пустять демонтований пам'ятник Леніну. Продаватимуть бронзовий монумент через систему "ProZorro". Попередня його вартість складає 400 тисяч гривень. Цікаво, до якої суми доторгуються за фігуру Ілліча.

Тим часом у Харківській міськраді схвалили рішення про підвищення тарифів на проїзд у електротранспорті та метро. Відтак нові тарифи на проїзд складають 4 гривні у тролейбусі та 5 гривень у підземці. Ціни доросли до столичних, та от зарплатня в містян поки залишилась харківська.

Лише у 200 тисяч доларів оцінили православний храм у Харкові, який продають на популярному сайті оголошень. Храм за розміром невеличкий, пофарбований у блакитно-сині кольори, має власну котельню. Може, й знадобиться комусь.

Запоріжжя

У Запоріжжі заблукала містом 99-річна бабуся. Перехожі одразу звернули увагу на літню жінку, яка ходила вулицями і ніби шукала якийсь будинок. Люди поцікавились, чи не потрібна їй допомога, на що бабуся відповіла, що загубилась. Вона пам'ятала лише свій вік та ім'я, а от адресу геть забула. Патрульні, коли прибули на місце, не розгубились, бо вже не вперше зустрічають бабцю і вивчили, де вона живе. Одразу доправили бабусю-мандрівницю додому.

На Хортиці не на жарт розгулялась весна. Цікаво, що тварини радіють весні не менше, ніж люди. Кабани снують туди-сюди, бігають лисиці, а олені гуляють неспішно та навіть позують на камеру, хоч і здалеку. Ось так вирує життя на заповідному острові, який відходить від зимової сплячки.

Нарешті в мережі з'явився фільм "7 чудес України. Бердянськ". Стрічка розповідає про історію міста, про сучасні місця відпочинку, пам'ятники, розважальні заклади. Все для того, аби українці розуміли, що для хорошого відпочинку далеко їхати не треба. "Перлин" на березі моря вистачає і на батьківщині.

Мелітопольський 24-річний тренер академії боксу "Турбоком" Михайло Литвиненко став наймолодшим тренером, який привів свого 18-річного учня до звання Майстра спорту України. Заявку на рекорд подали відразу після завершення чемпіонату України з боксу серед молоді в Херсоні, де його учень Кирило Стоянчев став чемпіоном України і виконав норматив Майстра спорту України з боксу. Рекорд зареєстрували, молодці хлопці!

Закарпаття

На Закарпатті теж не без рекордів. На фестивалі "Воскресни, писанко!" в Ужгороді представили понад 17 тисяч писанок-шедеврів, чим і побили всі попередні рекорди. Відтепер у місті на період свят є своя писанкова оаза, посеред якої виблискує писанка у вигляді диско-шару. До речі, місцеві тусовщики поки ніяк не відреагували на диско-писанку. Головне, аби не її не вкрали.

Найдорожчий борщ в Україні варять на Закарпатті. Воно й не дивно, адже за класичним місцевим рецептом на каструлю борщу потрібно назбирати 600 г свинини, півкіло картоплі і буряку, 300 г капусти, моркви та цибулі – по 200 г, не забути й про томатну пасту – треба добрячі три ложки, води чотири літри, приправи. На додачу сметана. Приготування борщу, в якому стоїть ложка, за підрахунками експертів Асоціації постачальників торговельних мереж, обходиться закарпатцю майже в 100 гривень. Отакої! Бо навіть у Києві каструля борщу дешевше виходить.

Тим часом кінець робочого тижня на кордоні із Закарпаттям люди проводили у традиційних передсвяткових чергах. Українці, які їхали додому на період великодніх свят зізнаються, що такої довжелезної черги не було з Нового року. Затори з автівок перед КПП сягали сотень метрів.

Кропивницький

На Кропивниччині літнє подружжя отримало пенсію сувенірними гривнями. Гроші увечері принесла поштарка, а про те, що купюри сувенірні, пенсіонери дізнались лише через добу, коли поїхaли на закупи. Із трьох тисяч гривень пенсії спрaвжніми виявилися лише 750 грн. Поштaркa відмахнулась, кaже, що її совість чистa. В "Укрпошті" ситуaцію не коментують кажуть, що скaрг нa поштaрку не було. Містика якась відбувається із пенсіями, які досі передають поштою.

Буває і таке. Колишній очільник Кропивниччини облaсті Олексaндр Петік стaв нa біржу праці. Нещодавно він втрaтив посaду зaступникa голови Зaкaрпaтської ОДA після конфліктної ситуaції з керівником облaсті Геннaдієм Москaлем. Петік каже, що вже підписaв пaпери в Ужгородському центрі зайнятості і почав вивчати проблеми, з якими зіштовхуються українські безробітні.

Вінниця

Маленькій Софійці Подковській із Вінниці в Бельгії зробили рідкісну операцію, пересадивши частину печінки батька. Від народження в дитини виявили патологію печінки. Щоб Софійка вижила, потрібно було € 130 тисяч. Операцію погодилися зробити бельгійські лікарі. Гроші на лікування збирали усім миром, а найбільшу суму, €100 тисяч, перерахував невідомий благодійник. Операцію провели в Брюсселі вдало, дитина повертається до нормального життя.

Полтава

До чого лише не вдаються підлітки, аби виглядати дорослими. Але історії про переховування з цигарками та вживання спиртного були й будуть, як би дорослі не намагались їм перешкодити. Нещодавно у Кременчуці поліцейські оштрафували двох молодиків, які пішли святкувати День народження до озера із неповнолітніми дівчатами. Там випили забагато вина і 14-річній дівчині стало погано. Відтак молодики мають сплатити штраф по 102 гривні кожен.

Школи, побудовані відомим культурним діячем та педагогом, Опанасом Сластіоном, визнали пам‘ятками культурної спадщини місцевого значення. Про це на своїй сторінці Facebook повідомила перший заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк, яка "взяла під крило" питання збереження шкіл Сластіона.

В той самий час, дивлячись на пам'ятник Тарасу Шевченку у Полтаві, розумієш, що поки немає нікому до нього діла. Монумент вкрився вибоїнами та тріщинами. Комунальники кажуть, що приводити до ладу монумент Кобзарю почнуть із настанням тепла. Що ж, поживемо, побачимо.

Хмельницький

Новини з рубрики "Перемога": на Хмельниччині змусили більше 600 роботодавців підняти зарплату працівникам. У зв'язку з цим місцеві бюджети додатково отримали понад 178 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб, а державні соціальні фонди - 278 тисяч гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування. Сумлінна праця має бути нормально оплачена, як не крути.

У Хмельницькому мешканці багатоквартирного будинку злякались хлопця, який сидів на сходах, тримаючи в руці букет для дівчини. Парубок хотів зробити сюрприз для дівчини, але сусідам здався підозрілим. Ті у свою чергу викликали копів. Довелось поліцейським обшукати парубка, хоч той з розумінням поставився до ситуації. Усі залишилися задоволені: заявниця, молодик з букетом та патрульні.

Тернопіль

Тернополянин, любитель шашлику, створив мангал-корабель. Каже, що на втілення задуму у нього пішов місяць. Диво-мангал конструював без всіляких креслень. Робив той чи інший елемент, сподобався – залишав, ні – переробляв. Кований мангал у вигляді корабля важить понад сто кілограмів. Отак дивишся на цей мангал і навіть не думаєш, що це пристрій для шашлику. Здається, що це витвір мистецтва.

Крим

Тим часом у Криму під Ялтою взялись облаштовувати грандіозну гральну зону. Селище Кацивелі має перетворитись на щось подібне до Лас-Вегасу, аби заманювати влітку азартних курортників. Зараз на півострові формують законодавчу базу, обговорюють із органами державної влади всі тонкощі, бо знайшовся вже великий оператор, готовий зайти в цю сферу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme