Чим жила Україна: Виборча каструля, "капсула часу" та пригоди лелеки Жоріка

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Виборча каструля, "кап…

Після переобрання парламенту українці зачаїлись в очікуванні змін на краще. Хтось мріє про нову роботу та хорошу зарплату, хтось –  про ідеальні гладенькі автотраси, а хтось – сміливо про глобальне. Чим переймались українці на тижні, як завжди, у дайджесті Depo.ua

Київ

Вибори виборами, але літо дає про себе знати. Особливо жителям великих міст, яким часто, окрім як у фонтані, охолодитись ніде, бо не всі ж у бруднуватих річках купатись згодні. Маленькі кияни з Теремків, не довго думаючи, влаштували собі у "фонтанні купання". Хлюпаються посеред двору, наче у великому джакузі, тільки без бульбашок.

Перепало на тижні Віталію Кличку. В інформаційному плані. Меру Києва прийшлось не солодко через закид у ЗМІ інформації про, нібито, виклик його на допит в Державне бюро розслідувань. Одне з інтернет-видань повідомило про те, що Кличку вручили повістку по одній зі справ щодо земельних махінацій, які були порушені за заявою адвоката Марини Паринової, партнера юриста Андрія Портнова. Наступного дня очільник столиці не забарився зі спростуванням. Назвав інформацію джерел інтернет-видання "маніпулятивною і умисно роздутою".

І про коней. Чотириногими красенями Пржевальського, які живуть у Чорнобильському радіоекологічному біосферному заповіднику, зацікавились фахівці Київського зоопарка. Воно й не дивно! До таких красенів важко бути байдужими, особливо коли робота науковців так тісно переплітається з тваринним світом. Згідно останніх досліджень фахівців стало відомо, що коней в цій зоні мешкає близько сотні. Працівники зоопарку картують місця їх перебування і ведуть протоколи спостережень за поведінкою, використовуючи дрони, а коні навіть і гадки не мають, що за їх приватним життям слідкують.

Донбас

Вибори де-не-де нагадують цирк, десь – бойовик, а десь і кіно з невеселим сюжетом.  "Трусило" під час виборів і на Донеччині. У місті Покровськ Донецької області, після дострокових виборів до Верховної Ради, голову 50-ї окружної виборчої комісії госпіталізували після сутичок, які виникли через відмінності в даних про підрахунок голосів, які спостерігачі помітили в протоколах. На окрузі місце у Раді виборювали мер Добропілля Андрій Аксьонов і мер Покровська Руслан Требушкін. Враховуючи скандальне минуле обох персон, на тишу та спокій на окрузі не варто було і сподіватись.

Тим часом ДФС України оприлюднила перелік товарів, які найчастіше незаконно перевозять через КПВВ Донеччини. Список особливо нікого не здивував. Серед найбільш популярних товарів, які везуть через лінію зіткнення - взуття, деталі і автозапчастини, меблі, цигарки, до ОРДЛО - побутову техніку, комп'ютери та комплектуючі, одяг, знову ж таки цигарки і харчі. Куди ж без них.

У час безпілотників ворогам стало складніше діяти, але діватись нікуди, тому вороги діють, поки можуть. Нещодавно безпілотний літальний апарат ОБСЄ зафіксував вантажний потяг, що слідував з Росії до окупованої території. Як повідомив у Twitter постійний представник України при ОБСЄ Євген Цимбалюк, саме за цим маршрутом Росія регулярно поставляє паливно-мастильні матеріали для потреб збройних формувань на окупованій землі.

Львів

Пам'ятаючи про те, що знання – сила, у Львові відзначили випускників, які отримали максимум балів ЗНО. Аби заслужити премію, треба було набрати під час зовнішнього незалежного оцінювання 200 та 400 балів. Знаючи, що премії у розмірі чотири та вісім тисяч гривень на дорозі не валяються, випускники старались, що є сили. 39 випускників із Львівщини отримали найвищий бал з однієї навчальної дисципліни зовнішнього незалежного оцінювання, двоє випускників зі Стрия та Львова – з двох дисциплін. Відтак, за підсумками ЗНО, Львівщина стала однією із лідерів в Україні.

Епопея з демонтованою мозаїкою, яка раніше прикрашала знаменитий магазин "Океан" продовжується. Її демонтаж почали ще навесні. Згідно із візуалізацією, наданою компанією-проектантом, "океанічна" мозаїка в оновленій будівлі мала бути збереженою. Та через кілька місяців стало ясно, що мозаїку просто знищили. Небайдужі містяни вирішили не пробачати будівельнику такий "кидок" і  вимагають від мерії у петиції назвати імена посадовців, які винні у знищенні мозаїки "Океану". Все-таки мозаїка, встановлена у 1978 році, була місцевою окрасою. Тож, збір підписів під петицією триває.  

Дніпро

Неначе зі сторінок п’єси Моріса Метерлінка, злетів та, черкаючи крилами, кружляв над Кривим Рогом синій птах. Місцевий фотограф зафіксував доволі рідкісну птицю Сиворакшу. До 1970-х рр. красень-птах гніздився по всій Україні, а зараз став дуже рідкісним. В більшості регіонах, взагалі, зник. Але знайти такого красеня, та ще й зафільмувати, для фотографа неабияка вдача.

Світ змінюється і вулицями великих міст з холодною зброєю ходять не лише дорослі, але й малюки. Нещодавно у Дніпрі на вулиці Пушкіна виявили дворічну дитину, що блукав вулицею сам, а в руці тримав ніж. Патрульні згодом знайшли батьків хлопчика.Виявилось, що мама малого була напідпитку, а де перебувала дитина, вона не знала.

Урочисто та з натхненням на тижні у центрі Дніпра на флагштоки підняли прапори 10 держав світу та прапор кримських татар. Вітер гордо розвівав прапори Азербайджану, Білорусі,  Вірменії, Греції, Ізраїлю, Кореї, Литви, Німеччини, Польщі, а також прапор кримських татар. На 12-му флагштоці підняли прапор-колаж, який включав у собі усі попередні прапори. Так, про всяк випадок.

Одеса

Засмаглий та на позитиві прибув до Одеси мандрівник Артемій Сурін, який першим з українців здійснив навколосвітню подорож. Подорож під назвою "Big Circle" почалася у жовтні минулого року і тривала 280 днів. Вперше в історії нашої країни українець здійснив навколосвітню подорож за канонами Лондонської королівської географічної спілки: побував на всіх шести континентах, у 40 країнах і перетнув всі меридіани планети, не скориставшись жодним авіаперельотом. Також Сурін двічі перетнув екватор й подолав 100 тисяч кілометрів землею, річками, морями і океанами. Після повернення Суріна на відділі прикордонної служби "Чорноморськ" було здійснено офіційну перевірку можливих рекордів. Після відповідних формальностей зафіксовані рекорди будуть направлені до Книги Рекордів Гіннеса та репрезентовані у більш ніж 25 країнах світу.

У французькому Марселі на пляжі "Прадо" встановили скульптуру "якір-серце", яка є туристичним символом Одеси. Урочисте відкриття одеського якоря у Франції запланували на осінь цього року. Якір дуже гармонійно вписався у довколишні пейзажі, а туристи вже вподобали його у якості локації для пам’ятних світлин.

Дельфіни – одні з найнепередбачуваніших ссавців. То тікають від людей якомога далі, то слідкують за човнами, а бува, що впритул підпливають до берегів і поводять себе, наче коти. Днями у районі 195-193-го причалів до одеситів завітав у гості дружелюбний дельфін. Коли люди побачили його, то кинулися до нього і почали знімати, а потім його завантажили до човна, відвезли у море подалі від берегу та випустили.

Пройшли дощі і змили водами разом з пилюкою трохи нещодавно вистеленої плитки. Випадок стався в Одесі на стадіоні школи №89, що знаходиться на вулиці Ільфа і Петрова. Схоже, що хтось добряче зекономив на клеї, тож, плитка після третьої зливи підірвалася і поплила, а дітвора, знай собі, наводить порядок: кожного разу сама викладає її у прогалини.

 

Харків

У харківському зоопарку нільські крокодили Сеня і Джемма обзавелись потомством. Рептилії-новожителі, прогризаючи в шкаралупі отвір, вибралися зі своїх "будиночків" і почали видавати специфічні звуки, схожі на квакання. Крокодильчики дуже активні і рухливі, їхня довжина сягає 25 сантиметрів (Враховуючи те, що "вимахати" вони мають до 5-6 метрів). Поки що харчуються цвіркунами і кониками. Але це лише поки що. Дорослі нільські крокодили полюбляють більш смачних "жертв" і полюють на них із своїх крокодилячих засідок.

За останніми даними статистів, найпопулярнішими жіночими іменами, які обирають харківські батьки, є Софія та Марія, а чоловічими – Єгор та Олександр. Але креативних імен серед підростаючих харків’ян також вистачає. Серед хлопчиків зустрічаються Прохори, Марати, Добрині, Ренати, а серед дівчат - Вівіан, Емілі, Мія, Ельза, Каміла, Елеонора, Лейла. Більше креативних імен можна прочитати за посиланням.

До Дня міста у центрі Харкова запланували відкриття нового фонтану. Локацію обрали у саду Шевченка, біля входу у зоопарк. Вже зовсім скоро містян та гостей міста розважатимуть мавпи, хоч і не справжні, але музикальні.

Було б все добре, але знаходяться і ті, хто вміє тільки ламати та красти. У харківському Саду ім. Шевченка протягом тижня після відкриття зафіксували вже кілька випадків вандалізму. В першу ніч невідомі викрали та зламали п’ять форсунок для поливу газону. Також зламали стовп освітлення, декілька декоративних кущів. Комусь заважали гілки – на 12 деревах їх відірвали. Пошкодили лавки. Були навіть спроби вкрасти лебедів, а озера вже забруднені порожніми пляшками. І це враховуючи те, що сад охороняють. Слів не підібрати, та й годі.

Запоріжжя

Розсікають море вздовж і впоперек дельфіни на Запоріжжі, а ще беруть приклад з одеських дельфінів, підпливаючи до берегів "поздоровкатись" із відпочивальниками. Люди зафільмували днями дельфінів, які бавились у морі буквально у декількох десятках метрів від берега. Тварини вистрибували з води, роблячи "жирний" натяк на те, аби на них звернули увагу.

 

Лелеча на ім'я Жорік,  якого врятувала родина з села Воскресенка Пологівського району на Запоріжжі, раптово зник. Господарі почали непокоїтись, бо думали, що птах ще не вміє літати і навіть припускали, що Жоріка поцупили. Але насправді в той час, коли люди бідкались, птах здійснював свій перший політ. "Місцева зірка" Жорік, після випробувань крил, приземлився на сусідський дах і почав щосили стукати. Люди, побачивши, що птах повернувся, раділи і дякували всім, хто підключався до пошуків мандрівника-Жоріка.

Таємничі запорізькі землі продовжують підносити археологам та історикам цікаві сюрпризи. Нещодавно у Запоріжжі знайшли надгробок дружини прабатька запорізької промисловості Коопа. За словами історика Романа Акбаша, чорний надгробок з золотими написами одразу виділявся поміж інших. Історик нагадав, що засновник династії промисловців Кооп в XIX столітті стояв біля витоків підприємств, які ми зараз знаємо як "АвтоЗАЗ" і Запорізький кабельний завод. Так що надгробок дружини Коопа – це неабияка знахідка.

Херсон

Півднем України продовжують "гуляти" смерчі. Ще один вихор, який кружляв на полі, зафільмували очевидці неподалік траси на межі Херсонської та Запорізької областей. Так що адреналіну вистачило. Головне, аби від споглядання такого видовища він у кросівки не стікав.

Закарпаття

Дивовижними красотами усі чотири сезони на рік заманює туристів озеро Синевир, що на  закарпатській Міжгірщині. Цьогоріч цю незвичайну і сильну за своєю енергетикою місцину відвідало вже 80 тисяч туристів. Вартість житла тут різниться – можна і за 500 гривень на добу номер чи кімнату орендувати, а, залежно від рівня комфорту, є житло і дорожче. Але головне, за чим сюди їдуть туристи – це свіже повітря, смачна їжа, гірський відпочинок. Туристи радіють не нарадіються, бо тут за лічені дні перезавантажується мозок, відновлюються сили  і хочеться "гори звернути" після таких мандрів.

Прекрасним цвітом в Ужгороді на вулиці Собранецькій зацвіла магнолія. Містяни радіють, фотографують, поповнюють свої Instagram та Facebook барвистими літніми фото.

Переживали вибори всі по різному, а післявиборний період тим більше. У Колочаві на Міжгірщині невикористані бюлетені відрубували сокирами. Погашення "гуцульським" способом відбулося у ДВК № 210247. Згідно із законом, бюлетені, які залишилися невикористаними, повинні бути погашені — у них повинен бути відокремлений правий нижній кут. Спосіб, яким це потрібно робити, закон не визначає. Тому в хід бадьорі гуцули пустили сокири, аби рубалось на "раз два".

Кропивницький

Ситуації, які трапляються під час виборів в Україні, часто змушують людей посміхнутись.  Добряче "посміхнула" каструля, яка стояла замість сейфу на одній з дільниць у Світловодському районі. На каструлі було написано "сейф" і він був "опечатаний". Після колоритного випадку ситуацію вирішили і у ДВК невдовзі привезли сейф.

Перепало в Олександрії начальнику земельного управління Олександру Купченку. Обливання зеленкою йому влаштував позивач у суді, який облив його щедро з ніг до голови. Купченко знаходився в суді в якості відповідача у справі. За словами позивача, пригода сталася в результаті "необережного поводження з зеленкою". Що було далі під час цього ефектного судового слухання, місцеві журналісти не повідомили.

Вінниця

Де-де, а романтиків серед військових вистачає. У Вінниці на Європейській площі нацгвардієць Михайло у день присяги освідчився нацгвардійці Зоряні. Хлопець з великим букетом троянд опустився на коліно перед дівчиною та надягнув коханій обручку, а Зоряна сказала "так". Такого сюрпризу в день присяги дівчина не очікувала.

Вінничани радіють не нарадіються новій розвазі – стрибанню у тумані. Потрапити в туманний куточок можна в Подільському зоопарку, де встановили незвичайну альтанку. Зайшовши до неї, діти і дорослі зможуть освіжитись прохолодним туманом, який створює спеціальна установка. Такі системи зрошення є у багатьох європейських зоопарках і парках, а щоб очистити воду від солей, металів та інших домішок, її пускають через два фільтри. Так що можна стрибати і гуляти в тумані поки не набридне і радіти літу.

У Вінниці під час ремонту вулиці Замостянської знайшли "капсулу часу" з надписом "КВНщикам майбутнього. Відкрити у квітні 2062 року". Тепер майстри гумору ламають голову над тим, де розташувати "капсулу", аби вона без перешкод збереглася до квітня 2062 року.

Хмельницький

Таємниці рідкісних квітів приваблюють відвідувачів у Національний природний парк "Мале Полісся". Саме зараз сюди ходять люди, аби побачити неймовірі орхідеї виду коручка. У Червоній книзі України природоохоронний статус коручки чемерникоподібної визначено як неоцінений. На території нацпарку зростає сім видів як лісових, так і болотних та лучних орхідей: гніздівка звичайна, зозульки м’ясочервоні, зозульки плямисті, коручка болотна, коручка чемерникоподібна, коручка темно-червона, а також любка дволиста. Варто раз побачити, ніж кілька разів прочитати.

Просторами Ізяславщини тим часом розсікають фазани. Ізяславські мисливці виростили та випустили у дику природу понад три сотні цих симпатичних птахів. Мисливці переконались, що за підтримки людей птахам не страшні дощі, сніги, хижаки. Головне для фазана, аби були вода та дерева - вночі ховатись від хижаків. Тож, до кінця 2019 року планують вселити в дику природу мисливських угідь району ще 200 особин фазанів-красенів.

Тернопільщина

Не дуже приємна новина пронеслася Тернопільщиною.  У понад столітньому костелі, на початку 90-х років облаштованого під церкву Святого Преображення Господнього, у Підгаєцькому районі виникла пожежа. Вогнем знищено плащаницю, розетки на стіні, крісло та стіл. Пожежу погасили люди ще до прибуття рятувального підрозділу. Але перелякало всіх добряче.

Полтава

У Кабміні ухвалили проект розпорядження про передачу Полтавського кадетського корпусу у державну власність. Легендарну будівлю в центрі Полтави, стіни якої "бачили все",  планують передати Державній судовій адміністрації. Грандіозну роботу по збереженню цієї історичної пам'ятки провели члени громадської організації SavePoltava. Таки не дарма боролись.

Сесійна зала Полтавської облради після капітального ремонту блищить, наче нова копійка. Депутати в оновленій залі вже встигли попрацювати. Звісно, що працювати в красивій залі значно приємніше, ніж в старій та понурій. Але й коштів у цю красу влили не мало. На капремонт зали з бюджету виділили понад 40 млн гривень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme