Чим жила Україна: Мудрі камені, Шевченко на мопеді та санаторій для Періс Хілтон

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Мудрі камені, Шевченко…

На тижні українці охали від спеки в квартирах, причиною якої були гарячі батареї та +14°С за вікном, а ще подумки готувались до зими та спостерігали за життям, яке в деяких містах нагадувало гостросюжетне кіно.

Київ

Ніч з 6 на 7 листопада у столиці видалась неспокійною. На Брест-Литовському шосе в Києві ввечері 6 листопада невідомий мотоцикліст кинув вибухівку на "Мерседес", який належав бізнесмену Ігорю Салу. Машина хоч і була броньована, але поліцейський-охоронець, який був в авто, загинув, сам Сало і його водій відправилися до лікарні, про їхній стан поки нічого не відомо. Історія привернула увагу до самого Ігоря Сала. У ЗМІ його повязують з Ігорем Бакаєм – колишнім очільником Нафтогазу, який в 2004 втік на Росію. Начебто, саме за допомогою Бакая Сало потрапив  у сферу продажу вугілля. Також пишуть, що ім'я Сала в пресі фігурувало в новинах про рейдерські захоплення і "віджими" підприємств, приватизації "Артемсолі", "Центренерго" і вугільних "розбірках" з ним. Подейкують, що Сало начебто має вісім паспортів в двох країнах, які він використовує, коли хоче "залягти на дно", але чи відповідає це дійсності – невідомо. І виникає підозра, що це не кінець цієї історії.

Тим часом на іншому краю столиці, на Борщагівці, того вечора також стріляли: в одному з будинків мешканець, що накопичив захмарні борги за "комуналку", відкрив стрілянину по сусідах, що не підпускали його  до електрощитової підключитися до суміжної квартири, бо в самого боржника світло було вже відрізане. Один з членів правління ОСББ потрапив до лікарні з важкими травмами – неадекват прострелив йому ногу, роздробивши кістку та зачепивши артерію.

Погода в столиці вирішила ще трохи поніжити містян і подарувала теплі дні, подекуди навіть із сонцем. Але в той час, коли на дворі можна було приймати сонячні ванни, в оселях на повну гріли батареї. У деяких спільнотах в соцмережах люди скаржились, що їм доводилось спати із відчиненими вікнами, бо в квартирі ще та задуха. Так чи інакше, серйозних холодів в найближчі сім днів наче не очікується, а зі спекою в квартирах багатьом доведеться миритись.

Донбас

Дізнавшись, що у Великоанадольському лісі на Донеччині може загинути старезний унікальний ясен, якому вже понад 170 років, небайдужі люди одразу заходились його рятувати. Лікувати дерево кинулись працівники лісу та музею, викладачі та студенти Великоанадольського лісотехнічного коледжу імені Віктора фон Граффа. Справа в тому, що колись давно дереву була нанесена травма, згодом утворилося дупло, в якому почали заселятися шкідники: комахи, жуки, навіть мурашник у дереві знайшли. При попаданні вологи дерево починає руйнуватися. Активісти зараз наполегливо працюють над тим, аби дерево вижило. Після того, як у лісі подбають про ясен, тут планують обстежити й інші історичні дерева: дуби, сосни, які близько двох століть тому висадив Віктор фон Графф, засновник цієї зеленої оази в степах Південного сходу України.

Фотожурналіст з Австралії Самьюел Едер почав шукати власників чималого фотоархіву, знайденого ним на руїнах будинку неподалік зруйнованого Донецького аеропорту. Едер сам колись фотографував на плівку, і під час  обстеження руїн виявив фотолабораторію з плівками радянських часів. З дозволу українських військових австралійський фотожурналіст з колегою досліджували руїни і знайшли тисячі негативів і слайдів про життя Донбасу до війни. Фотожурналіст сподівається, що публікація знімків допоможе йому повернути покинуті плівки власникам. Опублікувати фото він збирається на своєму сайті.

Львів

Зовсім не "кота в мішку" виявили митники у пункті пропуску "Краковець-Корчова". Несподіванка чекала на них у холодильнику у вигляді живих пітонів. Плазуни причаїлись у у картонній коробці, на додачу їх замотали у мішки. Зміям лишалось лише поспівчувати, адже комфортна для них температура становить +20°С, а в багажнику автомобіля було в рази холодніше. На водія склали протокол про порушення митних правил, а пітонів відправили у зоопарк.

У футболі – не без бійок. Гучний "махач" влаштували на тижні у Львові близько ста фанатів з України, Франції та Німеччини. Бійка була така гаряча, що перепало навіть кільком поліцейським. Вгамовувати шалених любителів футболу приїхало чимало копів, бійців ТОР, підмога з поліції охорони, слідчо-оперативна група та працівники інших підрозділів поліції Львівщини.

Луцьк

У Луцьку тиждень минув би більш-менш спокійно в інформаційному плані, якби не зникнення новенького кликуна, встановленого лише тиждень тому – бронзову фігурку міського сторожа, одного з символів міста. Знамениту бронзову скульптуру викрали із сонячного годинника на Театральному майдані. Подібна історія була і минулого року. Тоді вкрали кликуна на вулиці Лесі Українки. Тоді поліцейські встановили причетність до крадіжки двох 15-річних лучан.

 

 

Дніпро

Мешканка Дніпра на ім'я Яна вирішила виразити свою симпатію королеві Елизаветі II і відправила монаршій особі унікальну колекцію виробів ручної роботи. Дівчинка створила спеціальні оксамитові коробочки для ювелірних прикрас і розмалювала їх власноруч. Колекція налічує 93 коробочки і за, словами дівчини, вона спеціально виготовила їх стільки, скільки років королеві. 

Мер Дніпра Філатов зізнався у "котолюбстві" і познайомив читачів свого Instagram із кішкою Жучкою, яка живе біля його будинку. Жучка – спритна мисливиця, щодня притягує на поріг будинку мишу. І залюбки підставляє вусату голову для досить таки суворих ласк дніпровського мера. 

 

Двоповерхова, у чомусь унікальна і напіврозвалена. Все це про хату-мазанку, яка заховалась під в'юнкими рослинами на вулиці Басейній у Дніпрі. Хатинці скоро виповниця 120 років, якщо доживе: в ній ніхто не живе і, цілком можливо, її можуть знести. У Fcebook-спільноті "Днепруха" пишуть, що раніше найстарішим будинком такого типу вважали мазанку на вулиці Актюбінської, побудовану у 1911 році. Так само будівлями-рекордсменами за віком є: поліклініка на Амбулаторній, побудована у 1922-23 році, а також колишній дитячий садок на вулиці Доменній, побудований приблизно в другій половині 1920-х – першій половині 1930-х років минулого століття.

Харків

Аби діти не мерзли через відсутність опалення, у 10 навчальних закладах міста Куп’янськ на Харківщині продовжили терміни осінніх канікул до 8 листопада. А от  у початковій школі НВК "Школа – гімназія №3" навчання не припиняли через те, що там використовують газову топку. Що називається, не пощастило, бо дітям не так те тепло цінне, як можливість погуляти ще кілька додаткових днів

У Харколві рух транспорту по площі Свободи, на ділянці від перехрестя вул. Сумська – вул. Свободи до Харківського національного університету ім. Каразіна, обмежили до 29 січня через підготовку до святкування Нового року та Різдва. На цей період рух транспорту здійснюватиметься по правій стороні пл. Свободи – від вул. Сумської до вул. Трінклера.

Тим часом біля Другого апеляційного адміністративного суду на тижні протестували проти повернення імені Георгія Жукова проспекту Петра Григоренка. Один із мітингувальників із розфарбованим червоною фарбою обличчям та у військовій формі заліз на стілець, аби оголосити промову, а на будівлю суду активісти прикріпили плакати, стилізовані під вкладиші з відомої жуйки "Love is…", на яких красувались мер Харкова Геннадій Кернес та сталінський маршал Георгій Жуков. На плакатах були написи "Love is перейменувати заради тебе проспект", "Love is порушити заради тебе закон", "Love is побачення крізь час", "Love is стежити за твоїм бюстом". Врешті-решт, суд залишив у силі рішення Окружного адміністративного суду, яким перейменування проспекту Петра Григоренка на честь Георгія Жукова було визнане незаконним.

Одеса

Тиждень в Одесі проходив під гаслом спортивних перемог. Отець Віктор Кочмар, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці, що в селі Кубей Болградського району, продовжує ламати стереотипи про те, що представники духовенства та великий спорт – речі не сумісні. Нещодавно Отець Віктор виборов дві золоті медалі на Чемпіонаті світу з пауерліфтингу, який проходив у Києві. Після змагань найсильніший священик у світі з Української Бессарабії став десятикратним чемпіоном світу. Отакими можуть бути священники: сильними, мужніми та надихаючими.

Одеські каратисти також не пасуть задніх. Одеситку Анжеліку Терлюгу визнали кращою каратисткою світу всіх часів у категорії до 55 кг. Дівчина із романтичним ім'ям Анжеліка під час турнірів Karate 1 Premier League здобула п'ять золотих медалей та одну бронзову, крім того, у її скарбниці є золото, срібло та бронза, які вона завоювала на Karate 1 Series A.

Гордість бере і за бікіністок. Одеська красуня, майстер спорту України міжнародного классу,  Катерина Стоянова, виборола бронзу у категорії "фітнес-бікіні до 169 см" в іспанському Таррагоні, де змагались бодібілдери з усього світу. А на чемпіонаті світу з бодібілдингу серед професіоналів, який проходив одночасно з Кубком, дуже вдало виступила заслужений майстер спорту України Наталія Дічковська. Вона отримала титул віце-чемпіонки світу у категорії "вуменс фізик".

В роботі поліції та судів кумедного хоч і мало, але трапляються випадки, коли втриматися від зворушливої посмішки просто неможливо. Суд на Одещині притягнув до адміністративної відповідальності самого Тараса Шевченка, який цього літа п'яним і без прав "розсікав" на мопеді. ПІБ правопорушника дійсно повністю збігається з ПІБ Кобзаря – Тарас Григорович Шевченко. Зазвичай у судах не вказують імена людей, яких покарали або притянули до адмінвідповідальності, проте цього разу у суді вирішили відступити від правил. Бо гріх не розповісти людям про Тараса Григоровича на мопеді.

Запоріжжя

Юна жителька Запорізької області на свій 15-й день народження народила двійню. Пологи у дівчини були передчасними – на 33-му тижні. У хлоп’ят виникли проблеми зі здоров’ям. Обидва малюки перебувають у реанімації, один із них у важкому стані. Родині потрібна допомога на лікування хлопчиків.

Теплий листопад підлив невелику ложку дьогтю у бочку меду комарами, які ніяк не можуть вгамуватись. Зокрема, скарг на кровопивць побільшало у Пологах. Фахівці підтвердили, що для комарів така погода цілком сприятлива. У вересні вони були малоактивними, а зараз відбувся процес їхньої повторної активності – таке собі "друге життя". Аграрії своєю оранкою, випалюванням стерні руйнували місця їх виплоду комарі, в результаті спокій цих комах, так би мовити, порушувався, тож, доведеться потерпіти ще трохи їх виття.

Гриби тепер можна відшукати не лише у лісах, а й в потягах. І йдеться не про ті гриби, які забувають неуважні грибники, а про такі, що самі ростуть на вагонних стінах. Пасажири запорізького приміського поїзда в одному з вагонів сфотографували гриби, які красувались прямісінько під віконною рамою. Такі вони, мандри в українських потягах – веселі і часом зовсім непередбачувані.

У запорізькому Гуляйполі до уродин Нестора Махна встановили  покажчики з назвами вулиць.  Окрім дороговказівників тут також є 29 адресних покажчиків, вісім інформаційних стендів з історичними даними про цікаві споруди, 18 інформаційних табличок. З бюджету громади на це було виділено 53 440 гривень, але вкладатись, аби туристам було зручно, завжди потрібно.

Закарпаття

Новина про те, що відома на весь світ спадкоємиця готельного бізнесу Періс Хілтон хоче купити на Закарпатті санаторний комплекс із вертолітним майданчиком, вже не вперше з'являється у місцевих ЗМІ. Закарпатці дуже чекають на світську красуню в надії, що у них з'являться нові робочі місця. Ресторатори у зв’язку з цим посилено тренують свої кулінарні навички, а власник одно із закладів зізнався, що хотів би трохи відгодувати Періс, бо вона дуже худорлява.  

Туристи, які їдуть у національний парк Синевир, залишають "на згадку" монети у дерев’яній скульптурі, не розуміючи, що завдають цими діями їй великої шкоди. Пам’ятник Сині та Виру входить до переліку ТОП-10 найвідоміших скульптур українських Карпат, а туристи вже понатикували туди стільки монет,  що Сині та Виру потрібен порятунок.

Тим часом, "шалена" закарпатська сакура, що в Мукачеві, знову почала цвісти. Ця місцина поруч з диво-деревом дуже популярна серед туристів. І, цілком можливо, що шалена сакура тут також відіграє важливу роль.

Прикарпаття

У село Буковець прийшов молодий та необережний ведмідь, що порпався у смітті у пошуках чогось смачного. Схоже, що ведмедю здобичі зі смітника було замало, тож він бродив садами, заглядав у будинки, ходив Буковецьким перевалом. Людям спокійно позував для фото і нікого не лякався. Працівники нацпарку "Верховинський" дійшли висновку, що ведмідь молодий і лише починає самостійне життя. Але робить це шляхом найменшого опору – йде туди, де багато їжі. Ведмідь хоч вже і покинув село, але працівники нацпарку планують його зловити та відвезти кудись у хащі.

Вінниця

У Калинівці, на Вінниччині, на території школи відтепер є "Галявина мудрих каменів". Більші за розміром камені мають назви, наприклад, "Камінь сподівань", а на менших написані цікаві вислови. У висловах обов’язково є слово "камінь" або похідне від нього. Потрапивши сюди, не можливо над чимось не задуматись.

У Вінниці одна завзята водійка тролейбусу не розгубилась під час затору на Центральному мосту і без вагань взяла на себе роль регулювальниці руху. В той час чимало водіїв не звертали уваги ні на сигнали світлофора, ні на автомобілі і пішоходів. Водійка ж вимагала від порушника розвернути своє авто в інший бік, щоб змогли проїхати інші учасники руху. Ще жінка після напруженого інциденту поділилась лайфхаком, як під час подібних випадків зберігати спокій. За її словами, варто просто зрозуміти, що якщо нервувати на дорозі, то можна нашкодити своєму здоров'ю.

В Київському університеті Шевченка людей, якими можна пишатись, стало більше. Студент юридичного факультету Степан Сірак отримав медаль "За врятоване життя" від Президента України, а також відзнаку Вченої ради. Влітку Степан був у складі бригади MedStar Медевак ПДМШ, яка евакуювала солдата Дмитра Гержана, важко пораненого під час операції СБУ з вивезення проросійського бойовика Цемаха на підконтрольну територію. Операція була дуже ризикована, навіть існував наказ ворога знищити машину швидкої допомоги. В університеті зазначили, що Сірак є першим студентом, нагородженим такою відзнакою.

Кропивницький

Талановиті кропивничани вирішили достукатись до сердець чиновників віршованою петицією, в якій попрохали тролейбус для селища Гірниче. Автор-поет подякував за 46-й автобус , що "долає кропивницький глобус". Але просить ще й тролейбус, щоб той "кожен день радував дорослих та дітей". 

У селі Осикувате на Кропивниччині трапилась геть невесела історія. З однієї родини довелось вилучити аж вісьмох дітей. Як виявилось, діти більше двох тижнів перебували у холодному неопалюваному будинку самі, а у помешканні взагалі не було їжі. Старші доглядали за молодшими, підтримували один одного. Нині діти перебувають в одному з лікувальних закладів . Згодом місце їх подальшого проживання вирішуватимуть відповідні служби.

Хмельницький

На Хмельниччині у селі Ставниця відтепер є фруктовий сад пам'яті полеглого Героя Олександра Пастухова. Селяни вирішили увічнити загиблого на Сході України земляка, цю ідею підтримали і влада, і односельці, і родина Героя. Відтак, висадили 101 фруктове дерево. Сад заклали на місці, де колися було сміттєзвалище. Землю розчистили, закупили саджанці і, не довго думаючи, створили сад.

Час потроху підводить усіх до зими. Стара фортеця в Кам'янці-Подільському також перейшла на зимовий режим роботи. Тепер у понеділок відвідати Замок можна з 9:00 до 16:00, а з вівторка по неділю - з 9:00 до 17:00. Музейники також нагадали, що каса Старого замку зачиняється за півгодини до кінця робочого дня.

Невідомо кому кіт з Волочиська показував майстер-клас з лазіння на дерево, але злізти на землю пухнастий вже потім не міг. Четверо бійців ДСНС рятували кота, якого потім повернули власниці.

Полтава

Віднедавна на комунальних автобусах і тролейбусах Полтави є GPS-навігатори, з допомогою яких пасажири зможуть відстежувати прибуття транспорту на зупинку у мобільному додатку. На 17 було витрачено майже 40 тисяч гривень. Тепер полтавці зможуть розуміти, скільки часу їм треба витратити на очікування транспорту на зупинці. Ще керівництво "Полтаваелектроавтотрансу"   бачитиме, де зупиняються тролейбуси і скільки часу стоять на зупинках.

Розважитись на даху авто серед ночі вирішила компанія молоді біля супермаркету "Маркетопт". В Instagram потрапило відео, де хлопці видерлися на дах мікроавтобусу і почали там танцювати. Автівка хиталась, втім танцюристам було байдуже.

Вислів "народився у сорочці" підтвердив 20-річний полтавець, який вижив після падіння з четвертого поверху будинку. Станом на 6 листопада стан хлопця був тяжким. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme