ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Через відкати і відсутність конкуренції з обласного бюджету "профукали" 641 мільйон

У Вінницькій ОДА вірять, що завдяки системі ProZorro кошти, які йдуть на державні закупівлі, перестануть бути легкою наживою для нечесних чиновників
Depo.
18 травня 2016 16:48
ФОТО: depo.ua
Через відкати і відсутність конкуренції з обласного бюджету "профукали" 641 мільйон
Через відкати і відсутність конкуренції з обласного бюджету "профукали" 641 мільйон

Торік через "діряву" систему державних закупівель, близько 640 мільйонів бюджетних гривень пішло на корупційні відкати, а також було втрачено в результаті обмеженої конкуренції. Про це повідомляє Depo.Вінниця.

За словами першого заступника директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Надії Насіковської, експерти встановили, що близько 20% бюджету розкрадається або використовується нераціонально.

"Якщо оцінювати втрати в системі державних закупівель, то проведена експертна оцінка в цілому по Україні, яка свідчить про те, що 10% - корупційного відкату і 10% - втрати в результаті обмеженої конкуренції. Якщо приміряти зазначені цифри на Вінницьку область, то ми можемо припустити , що майже 641 мільйонів гривень на рік - неефективно витрачанні кошти", - зауважила чиновниця.

 Вона зауважила, що у 2015 році бюджет обласного ринку державних закупівель складав більше трьох мільярдів гривень.

Однак, за словами Насіковської, ситуація має докорінно змінитися у зв'язку з запровадженням державних закупівель через електронні майданчики системи ProZorro. 

"За січень-квітень 2016 року установами, які фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету, проведено 472 електронних закупівлі. При цьому заплановані видатки становили 10,3 млн. грн., а фактичні видатки за договорами - 8,9 млн.грн. Тож економія коштів становить 1,4 млн. грн.", - підкреслила посадовиця.

Нагадаємо, що "шопінг" Вінницької ОДА нарешті стане публічним

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця