ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Через невдало розміщені тюнери Вінниччина може запізнитись з переходом цифрове мовлення

Понад 30% Вінницької області, через рельєф місцевості, не має цифрового сигналу
Depo.
11 вересня 2015 13:08
ФОТО: depo.ua

У грудні Вінницька область має здійснити перехід на цифрове мовлення, однак цей процес може розпочатись не вчасно через те, що понад 30% регіону не має цифрового сигналу. Про це в ексклюзивному інтерв'ю Depo.Вінниця повідомив представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення у Вінницькій області Вадим Мазурик.

За його словами, 17 червня закінчився перехідний термін виконання Регіональної угоди "Женева-2006", яку 16 червня 2006 року підписали 104 держави. Відтак, до літа 2018 року, Україна має повністю відмовитись від аналогового мовлення і перейти на цифрове.

"В Україні цей процес розбитий на чотири етапи, і різні області потрапили до різних черг", - розповідає Вадим Мазурик, - "Ми потрапили до другої черги, яка розпочинається у грудні. І тут є два принципових моменти. Перший - покриття. Значна частина території області позбавлена цифрового сигналу - понад 30%. Причина цьому - складний рельєф місцевості, та й деякі передавачі слід було розміщувати в інших місцях.

Він каже, що наразі ніхто не знає, яким чином заповнювати "мертві зони", що утворились в області. Однак це не єдина проблема з якою зіштовхнеться Вінниччина в процесі переходу на "цифру".

"Друга проблема - відсутність у населення достатньої кількості тюнерів. На сьогодні певним плюсом є те, що Нацрада зобов'язала провайдера цифрової мережі "Зеонбуд" розкодувати сигнал, але це вирішує проблему лише для тих, хто має телевізори останніх поколінь. Зрозуміло, що кількість таких людей невелика, особливо у сільській місцевості. Тому проблема залишається актуальною", - переконаний Вадим Мазурик. 

Більше про перехід на цифрове мовлення, а також про ліквідацію ВДТ та убезпечення від симулякрів читайте в ексклюзивному інтерв'ю Вадима Мазурика Depo.Вінниця.