Через "альтернативні" котельні на Вінничичні можуть піти кислотні дощі

Вінницькі котельні, які перейшли на альтернативні види палива, не мають дозволів на викиди забруднюючих речовин в повітря
Depo.
22 грудня 2015 18:54
ФОТО: depo.ua
Через "альтернативні" котельні на Вінничичні можуть піти кислотні дощі
Через "альтернативні" котельні на Вінничичні можуть піти кислотні дощі

Про це повідомляє Depo.Вінниця

В Департаменті екології та природних ресурсів ОДА кажуть, що підприємства працюють з дозволами, які отримали ще тоді, коли котельні працювали на газу.

"Щоб отримати дозвіл на викиди в повітря котелень, які працюють на твердому паливі, треба провести інструментальні заміри. А для цього треба спочатку запуститися. Тут палиця з двох кінців: поки котельня не запрацює, дозволу отримати не можна, бо неможливо провести заміри", - пояснив начальник одного з управлінь Департаменту Анатолій Іщенко.    

За його словами, протягом цього року до Департаменту щодо коригування договору звернулося лише два підприємства. 

аніше можна було отримати дозвіл на викиди на етапі затвердження проекту. Але у 2013 році внесли зміни в інструкцію, які забороняють це робити. Таким чином підприємства стали заручниками: поки не запустяться, не можуть зробити заміри.  І запускаються без дозволу", - пояснив Іщенко. 

Разом з тим, зі зміною палива змінюється і склад викидів у повітря. При згорянні газу виділяються дві основні речовини - оксид вуглецю та оксид азоту. А при згорянні вугілля, окрім золи та сажі, ще й діоксид сірки (вуглекислий газ), який є значно шкідливішим. 

"Він може бути однією з причин кислотних дощів", - пояснив начальник відділу екологічного контролю водних ресурсів та атмосферного повітря обласної екологічної інспекції Олег Ющук. 

Крім того, за словами чиновника, інспекція не має права перевіряти малі підприємства, бо на них поширюється дія постанови Кабміну, яка забороняє це робити.  

Нагадаємо, місто Гайсин потерпає від сажі, яка сиплеться з труб місцевого цукрового заводу. Екологічна інспекція перевірити його не може, оскільки це заборонено постановою Кабміну. 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця