UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Чекає розгляду петиція про демонтаж пам’ятника Горькому у Вінниці

За один день петиція набрала голосів значно більше, ніж потрібно для розгляду, хоча на збір підписів відводиться зазвичай два тижні

Валентина Пустіва
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Вінниця
Чекає розгляду петиція про демонтаж пам’…
Фото: Вікіпедія

За один день набрала необхідну кількість голосів петиція про демонтаж пам’ятника Максиму Горькому,  у Центральному парку ім. Леонтовича у Вінниці, передає Depo.Вінниця

Автор петиції Сергій Воловик навів аргументи, чому це потрібно зробити, і нагадава, що вулицю, яка носила ім’я Горького перейменували давно, перейменування парку ініціювали ще у 2017-му, нарешті відбулося у 2020 році, а от пам’ятник стоїть досі.

"Горький – засновник методу соціалістичного реалізму в літературі, який сприяв закріпленню ідеології більшовизму і зміцненню сталінського тоталітаризму в СРСР. Негативна позиція Горького щодо української мови, висловлена у 1926 році в листі-відповіді письменнику Олексі Слісаренку. Там він її називає "украинское наречие". Горький очевидно підтримував та схвалював систему радянських концентраційних таборів ГУЛАГ. Про це свідчить його візит до Соловецького табору у 1929 році.
Горький – автор лозунгу "Если враг не сдаётся, — его уничтожают", широко використовуваного у часи сталінського терору 1937-1938 років. За вказівкою Сталіна на вшанування пам’яті померлого у 1936 році пролетарського письменника Максима Горького паркам культури і відпочинку в містах Радянського Союзу присвоювалося його ім’я. В топоніміці радянських міст категорія "парк імені Горького" набула ідеократичного смислу і стала одним з маркерів тоталітаризму. Наш парк носив його ім’я з 1939 року.
Під пам’ятником Горькому (його встановили у 1968 році) – склепи римо-католицького цвинтаря (у вересні-жовтні 1936 року Вінницький міськком та обком КП(б)У ухвалили рішення про закриття цього кладовища і включення його до складу парку культури та відпочинку). І це ще одна причина чому цього пам’ятника не має там бути", – йдеться в петиції.

Додамо, що про перейменування парку насправді мова заходила ще в кінці 1990-х, але тоді в міській владі посилалися на те, що парк – пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, а тому перейменувати його рішенням міської влади не можна. 

"Вулицю Горького перейменували в м. Вінниці ще до декомунізації, а саме в 1992 році.
Перейменування парку ініціювали ще у 2017-му, перейменували у 2020 році. Настав час підтримати хвилю деколонізації, яка набирає обертів по всій країні та, нарешті, прибрати монумент оспівувачу радянського режиму з нашого парку", – додає автор петиції. 

Збір підписів триватиме ще 12 днів і до нього можна долучити свій голос, але в будь-якому разі петиція буде розглянута, оскільки голосів є значно більше мінімально необхідної кількості. 

Нагадаємо, нещодавно вінничани збирали підписи за дерусифікацію вулиць міста. Петиція набрала необхідну кількість голосів і іекає розгляду. Крім того, головна бібліотека Вінниччини хоче позбутися імені російського науковця. Питання перейменування бібліотеки обговорювалося давно, як у колективі, так і в громаді, особливо в колах патріотично налаштованої інтелігенції і зараз, як ніколи, на часі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme