ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вінниччина лідирує в Україні за кількістю старовинних садиб і палаців

Їхня реконструкція і промоція допоможуть залученню туристів і розвитку малих населених пунктів
Depo.
31 липня 2015 08:55
ФОТО: depo.ua
Вінниччина лідирує в Україні за кількістю старовинних садиб і палаців
Вінниччина лідирує в Україні за кількістю старовинних садиб і палаців

На черговому засіданні дискусійного клубу "Хронотоп" розглядалася проблема збереження старовинних садиб, палаців та палацово-паркових комплексів Вінниччини, повідомляє кореспондент Depo.Вінниця 

Захід, який відбувся в книгарні "Є", зібрав близько 30 фахівців і пересічних вінничан. Його модератором був відомий вінницький історик Олександр Федоришен. 

"Не секрет, що Вінниччина - край палаців. Але нам потрібно визначитися, що з ними далі робити. Адже старовинні архітектурні споруди потребують збереження і реконструкції. Я вважаю, що палаци не треба реставрувати заради самого цього процесу, а їх необхідно використовувати задля промоції Вінниччини, як туристичного регіону", - сказав Олександр Федоришен. 

Проект перспектив розвитку старовинних споруд на Вінниччині презентував авторитетний фахівець з Києва Анатолій Ізотов - кандидат архітектури, начальник відділу регіональних досліджень архітектурної та містобудівної спадщини і розвитку історичних територій Українського державного науково-дослідного і проектного інституту "УкрНДІпроектреставрація". Він наголосив, що за кількістю старовинних садово-парково комплексів і палаців Вінниччина займає перше місце в Україні, на другому - Хмельниччина, на третьому - Львівщина. Проте, на жаль, в нашому регіоні до останнього часу не дуже активно займалися розвитком і промоцією історичних споруд. 

"Наш інститут вважає, що старовинні палаці на Вінниччині необхідно активно відроджувати. Це сприятиме залученню туристів і розвитку малих населених пунктів", - підкреслив Анатолій Ізотов. 

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця

ч - фото 1

 

ч - фото 2

 

ч - фото 3