Амфітеатр, фонтан, екофорум і книжка про Пирогова: Які проєкти вінничан профінансують з "Бюджету громадських ініціатив"

Переможцями міського конкурсу "Бюджет громадських ініціатив" стали 6 великих та 6 малих проєктів, ініційованих жителями міста

Амфітеатр, фонтан, екофорум і книжка про…

Конкурс Бюджет громадських ініціатив було запроваджено у Вінниці у 2016 році. Його ідея полягає в тому, що мешканці міста самі пропонують проєкти і займаються їх промоцією, аби виборти фінансування на реалізацію своїх ідей. Так вінничани можуть долучатись до покращення і розбудови міського середовища.

З 1 квітня по 15 травня 2019 року вінничани подали на розгляд Експертної групи конкурсу 67 проєктів, з них три було знято з участі за заявами авторів. Зрештою до голосування допустили 36 проєктів (28 великих та 8 малих), з яких вінничани могли обирати найкращі шляхом голосування: паперового та онлайн.

Голосування тривало 1 по 15 жовтня. Загалом вінничани віддали 32 542 голосів, проте через різні порушення умов конкурсу дійсними було визнано дещо менше – 32 262 голоси: за великі проєкти – 22 568, за малі – 9 694.

"Експертна група опрацювала всі голоси та виявила деякі порушення умов конкурсу та вимог Положення про Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ. В результаті було прийнято рішення вважати недійсними такі бланки, які невірно оформлені (без згоди мешканця на обробку персональних даних, без підпису працівника-реєстратора, випадки однакових почерків, які заповнили номера  та назви проєктів); дублі, тобто голосування у різних пунктах по два і більше разів; голоси за понад два великі та понад два малі; голоси людей, яким не виповнилося 16 років. Загалом було відхилено 372 голоси", – повідомили у міськраді. 

Читайте також: Які проєкти "Бюджету громадських ініціатив" претендують на фінансування за кошти вінницької громади

Так, цьогоріч завдяки конкурсу біля озера по вулиці Волошковій з'явиться сцена з амфітеатром, на Тяжилові зроблять фонтанну площу, а біля центрального міського стадіону – волейбольний майданчик. У мікрорайоні Пирогова облаштують зону для відпочинку та заняття спортом, на площі Шкільній побудують майданчик для StreatWorkOut, а по вулиці Острозького облаштують частину вулиці з метою підвищення безпеки руху. 

Донині на реалізацію проєктів в рамках "Бюджету громадських ініціатив" у міському бюджеті щороку було закладено 7 млн грн,  а вже в наступному 2020 році бюджет конкурсу зросте на мільйон. 

Кореспонденти Depo.Вінниця зібрали інформацію про проєкти-переможці, а також покажуть, як нині виглядають локації, що будуть покращуватись за ініціативи вінничан. 

Амфітеатр на Масложирі

Серед великих проєктів перемогу здобув № 37 "Улаштування сцени з амфітеатром біля озера на вулиці Волошковій". За нього свої голоси віддало 2015 вінничан. Проєкт реалізують у районі олійно-жирового комбінату по вулиці Волошковій, де за результатами минулорічного конкурсу було облаштовано нову атракцію для дітей. 

Фонтанна площа у Тяжилові

Жителі Тяжилова слідом за кораблем-клумбою біля Родинного озера захотіли мати у себе в мікрорайоні й фонтан. Традиційно, висока активність жителів Тяжилова у голосування вкотре дала результат – 2072 голоси за проект №15, тож вже наступного року тут створюватимуть фонтану площу. Водограй планують розмістити поруч із школою №27. 

Кошторис проєкту його авторка Анастасія Гаврилюк оцінила у 988 тис. грн, експертна група – в 1 млн грн. У 2018 році експертна група відібрала схожий проєкт для участі у голосуванні, але авторка зняла його з конкурсу. До речі, проєкт із капітального ремонту зони відпочинку біля "Родинного озера" був одним із переможців конкурсу, проведеного в 2015 році. 

Волейбольний майданчик біля "Локомотиву"

Будуть реалізовувати у 2020 році великий проєкт №41 "Волейбольний майданчик біля центрального міського стадіону", який набрав 2028 голоси. Його облаштують по вулиці Замостяській, 16. Тут зможуть займатись як професіонали, так і аматори. Мета цього проєкту – розвиток спорту, популяризація здорового способу життя, створення комфортних умов для активного і здорового відпочинку.

Автор проєкту – Євген Саричев, вартість – 999,2 тис. грн.

Зона відпочинку у мікрорайоні Пирогове

Серед переможців і проєкт №6 "Успішна громада – здорова громада!" (1978 голосів). У рамках проєкту Леонід Зіньківський пропонує облаштувати зони відпочинку в мікрорайоні Пирогове, освітлити їх, встановити огородження, глядацькі трибуни та штучне покриття.

Експертна група вирішила, що 975 тис грн для цього буде замало, тож збільшила кошторис до 1 млн грн.

Вулична гімнастика на Старому місті

А от на Старому місті продовжують розвивати спортивну інфраструктуру. Проект №26 "Реконструкція спортивного поля на площі Шкільній (мікрорайон Старого міста)" отримав переможний 1941 голос. У рамках проєкту ще однієї учасниці торішнього конкурсу співзасновниці громадської організації "Я люблю Старе Місто" Наталії Федоришиної, пропонується збудувати спортивний майданчик для занять вуличною гімнастикою воркаут (WorkOut). Авторка проєкту оцінила його реалізацію в 1 млн грн.

Нині вигляд площі Шкільної не надто надихає до занять спортом.

Безпечний перехід на Острозького – Довженка

Проєкт №2 "Створення зони безпеки й комфорту частини вулиці Острозького, Довженка" набрав 1843 голоси. 

Проєкт "Створення зони безпеки й комфорту частини вулиці Острозького, Довженка" – один із тих, що виносився на голосування у 2018 році, щоправда, у трохи іншому вигляді. Його мета – створити безпечні умови переходу вулиці Острозького для жителів мікрорайону, учнів школи №32 та вихованців ДНЗ №27, а також озеленити і впорядкувати проїжджу частину прилеглих вулиць Довженка й Тімірязєва. Вартість проєкту його авторка, доцентка кафедри біології ВДПУ Людмила Гудзевич, оцінила у 999 990 грн, а члени експертної комісії вирішили округлити суму до 1 млн грн.

Малі, але важливі

З малих проєктів буде реалізований №27 "Старість в радість – залишаймося креативними і після 60", за який віддали 811 голосів. Його авторка Валентина Морнова пропонує популяризувати здоровий спосіб життя серед громадян похилого віку шляхом залучення до їзди на велосипеді. Вартість проєкту – 7,8 тис. грн. 

Також буде реалізовано проєкт №54 "Екологічний форум "Еко-лідери для майбутнього!" під відкритим небом", який підтримало 2542 вінничанина. Його планують провести на Старому місті на базі школі №19 (вул. Северина Наливайка, 17). Проєкт має на меті запровадити системний підхід до розвитку освіти й виховання учнівської та студентської молоді із залученням вітчизняних та іноземних фахівців. Екологічний форум пропонує провести голова Наглядової Ради Фонду Громади "Подільська Громада"" Андрій Дручинський. Кошторис проєкту його автор оцінив у 199 321 грн, експертна група збільшила суму до 200 тис. грн. Проєкт Андрія Дручинського "Створення парку-музею Подільського каменю на території КЗ "ЗШ І-ІІІ ст. №19 ВМР" увійшов до числа переможців торішнього конкурсу. 

Серед переможців у малих проєктах виявився ще один, що стосуватиметься благоустрою території. Йдеться про пропозицію мешканців району Оліжиромбінату, які бажають продовжити розпочаті у минулі роки роботи з облагородження колись занедбаної території напроти самого комбінату. Проєкт "Благоустрій зони відпочинку біля фонтанної площі по вул. С. Ценського" отримав 2394 голоси і наступного року його мають реалізувати за 199,5 тисячі гривень. 

У рамках ще одного переможця конкурсу, проєкта №34 "Вишенська "Вишиванка", планується осучаснити та оновити пішохідні ділянки на території парку "Дружби народів", облаштувавши їх бордюром та бруківкою у вигляді орнаменту. Кошторис проєкту його авторка Анжела Ремішевська оцінила в 211,7 тис. грн, але експертна група зменшила його до 197,75 тис. грн.

Крім того, буде реалізовано проєкт №34 "Вінниця – місто послідовників М. І. Пирогова". Однойменну книгу пропонує видати Ольга Юрчишина, співробітниця бібліотеки Вінницького національного медичного університету. Книга має стати своєрідною культурною візитівкою міста у галузі медицини та туризму та сприяти інтелектуальному розвитку вінничан, розширенню знань про відомих лікарів, які зробили вагомий внесок у розвиток медицини України та світу та возвеличили професію лікаря. Кошторис проєкту оцінено у 196 225 грн.

Ще один книговидавничий проєкт, який буде реалізовано за ініціативи вінничан – "Доступна література!". Його авторка Олеся Самойленко пропонує розробити і надрукувати "книгу з математики із використанням сучасних науково доведених дисциплін та методик для полегшення сприйняття та успішного навчання дітей з інвалідністю та без інвалідності". Вартість проєкту – 190 тис. грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme