“Бал у Савої” від НАТО, обмін годинниками і губернатори-меломани: У Вінниці відкрився джазовий фестиваль

ХХIII міжнародний фестиваль VINNYTSIA JAZZFEST – 2019 триватиме три дні

“Бал у Савої” від НАТО, обмін годинникам…

Учора, 20 вересня, у Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театрі імені Садовського урочисто розпочався ХХIII міжнародний фестиваль VINNYTSIA JAZZFEST – 2019. На церемонії відкриття і на мюзиклі "Бал у Савої", який показав вінничанам Київський національний академічний театр оперети, побувала кореспондентка Depo.Вінниця.

"Вже двадцять третій раз я виходжу на сцену і дуже хвилююся, тому що хочеться, щоб наш фестиваль був найкращим. Здається, він таким і є, адже у нього є ви – найкраща у світі публіка!" – сказав у вітальному слові головний режисер фестивалю заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков. Разом з Третьяковим на сцену вийшла й арт-продюсерка VINNYTSIA JAZZFEST, заслужена артистка України Ірина Френкель. Френкель і Третьякова давно називають "мамою й татом" джазового фестивалю. 

А ще на сцену запросили ексголову Вінницької ОДА Валерія Коровія, який буквально перед фестивалем склав свої повноваження, але всіляко сприяв організації щорічного дійства, і його наступника – голову ОДА Владислава Скальського, для якого щойно завершився перший робочий день у новому статусі. Скальський, як і Коровій, виявився меломаном, а з колективом НАТО – Національного академічного театру оперети, який давав виставу в день відкриття фестивалю, він знайомий давно.

Разом з вінничанами на сцену вийшла й заступниця директора Київського національного театру оперети, заслужена працівниця культури України Оксана Когут. Їй під час урочистої церемонії відкриття фестивалю колективу Київського національного театру оперети "мама й тато" джазового фестивалю вручили в подарунок годинник, який "відлічуватиме час до наступних зустрічей".

Після традиційних слів "ХХIII міжнародний фестиваль VINNYTSIA JAZZFEST відкрито!" розпочався видовищний мюзикл "Бал у Савої", який переможно крокує найкращими сценами Європи.

Генеральний директор та художній керівник Київського національного академічного театру оперети Богдан Струтинський поставив "Бал у Савої" за однойменною оперетою угорського композитора Пала Абрахама. Опереті майже 90 років, вона з дня прем’єри у 1932 році в Берліні не залишає байдужими глядачів у всьому світі. Ця жартівлива історія, сплетена з інтриг, несподіванок, щирих захоплень і неочікуваних розчарувань, у виконанні київських акторів вийшла щедро приплавленою чудовою музикою, найрізноманітнішими танцями і чудовими костюмами. Все це детально і яскраво передавало "епоху Великого Гетсбі".

Степ, до речі, особливо припав до душі вінницькому глядачеві, і кияни, очевидно, передбачали, що так має бути: для сцени замовили спеціальне покриття з небиткого кольорового скла зі світлодіодами. Тобто степ лунав на весь зал, чим просто приворожував глядачів, та ще й супроводжувався світломузикою.

А ще спеціально для вистави була створена унікальна колекція костюмів "Знаки Зодіаку", яка засліжила на окремий шквал оплесків.

Завершився перший день фестивалю не тільки тривалими оплесками, але й красивим курйозом: київські актори передали вінничанам у подарунок ...теж годинник. Він теж відлічуватиме години, дні до зустрічей і роки нових фестивалів.

Сьогодні, 21 вересня,  наглядачів фестивалю чекатимуть зіркове джазове тріо "Dock In Absolute" і проєкт "Монюшко по-джазовому".

Фото: Сергій Бахмутов. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook