Архітектурну пам'ятку ХІХ століття на Вінниччині утеплили пінопластом (ФОТО)

За фактом "пінопластової реставрації" палацу на Вінниччині триває перевірка Мінкульту

Архітектурну пам'ятку ХІХ століття…

Про утеплення пінопластом старовинного муру, який є частиною пам'ятки національного значення у Мурованих Курилівцях на Вінниччині, палацу родини Комарів, дізнається Міністерство культури України, передає Depo.Вінниця.

Про те, що приміщення колишнього замку-палацу у Мурованих Курилівцях, де зараз розташовується школа-інтернат, почали утеплювати пінопластом, написав у соціальній мережі Facebook керівник проекту "Замки та фортеці України" Пилип Гавриленко.

Дослідник архітектурної спадщини зауважив, що під пінопластом опинилися залишки бастіонних укріплень замку.

Як вдалося з'ясувати, утеплити архітектурну спадщину вирішили разом із приміщенням школи: мури розташовуються поруч зі спорудою, яку звели у 50-х роках минулого століття.

До:

Після:

"По периметру пам'ятки національного значення розташовані мури, вони є у переліку як один із елементів національної пам'ятки. Мур зареєстрований окремо та входить до цього комплексу. Вони мали право утеплювати будинок, - говорить завідуючий сектором охорони культурної спадщини Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Михайло Потупчик. - Той відрізок муру, який теж заліпили пінопластом та обнесли штукатуркою, таки є частиною пам'ятки. Його не можна було без дозволу та проекту чіпати та ліпити на нього пінопласт. Це є порушенням".

За словами пана Потупчика, наразі триває перевірка, висновків її поки що немає.

"Ми зобов'язані доповісти про відповідне порушення у Міністерство культури, а як вони вже на це відреагують – важко спрогнозувати", - додає експерт.

Додамо, що маєток збудований у 1805 році Станіславом Комаром. Пам'яткою архітектури національного значення є мечеть, конюшня, маєток, два мости, парк і мури. Роботи на всіх об'єктах, які мають такий статус, мають погоджуватися на міністерському рівні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook