Алея життя: У Вінниці люди, яких врятувала трансплантація органів, висадили яблуні на знак подяки донорам

Учасники акції проходили лікування за кордоном, але в Україні нарешті починає розвиватися трансплантологія, навіть Вінницька обласна клінічна лікарня імені Пирогова починає робити в цій справі перші кроки

Валентина Пустіва
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Вінниця
Алея життя: У Вінниці люди, яких врятува…

Учора, 20 вересня, у Вінниці в Національному музеї-садибі Миколи Пирогова відбулася акція "Алея життя": люди, які живуть з трансплантованими органами, висадили яблуні на знак подяки донорам. Про це повідомила організаторка акції Тетяна Довгань, передає Depo.Вінниця

Алея життя

Чому саме яблуні, а не ке каштани чи клени? 

"Про це часто запитують ті, хто цікавиться акцією #АлеяЖиття. Так! Було б простіше з деревами, які приймаються на будь-якому ґрунті. Посадив і розслабився. Але… Не вдаючись в історію започаткування акції, я пояснюю на простому житейському прикладі. Яблуньки найчастіше, з-поміж з інших, прищеплюють. "Підсаджують" до вкоріненого дерева гілочку від іншого, і вона невдовзі дає плоди. Те саме в людей. Орган або кістковий мозок донора дає нове життя реципієнту. Вони стають одним цілим. Життя продовжується завдяки трансплантації", – пояснює Тетяна, яка два роки тому збирала гроші на порятунок свого чоловіка – йому пересадили донорську печінку. 

Алея життя у Вінниці

Акція відбулася за підтримки Асоціація жінок України "ДІЯ" (Вінниця), до неї долучилися студенти і викладачі Вінницького медичного коледж імені академіка Заболотного, працівники  агенції "Фенікс Медіа" і лікарі Вінницького кардіоцентру Ігор Данильчук та Андрій Соломончук.

Алея життя в музеї-садибі Пирогова

"Я просила, щоб сьогодні не було дощу… І його не було цілий день, а зараз він спокійно йде, поливаючи посаджені на "Алеї Життя" молоді яблуньки. Третій рік поспіль ми з "трансплантованими" пацієнтами висаджуємо дерева у Вінниці на знак подяки донорам, котрі врятували і подарували другий шанс", – розповідає організаторка акції. 

Учасники акції проходили лікування за кордоном, але в Україні нарешті починає розвиватися трансплантологія, навіть Вінницька обласна клінічна лікарня імені Пирогова починає робити в цій справі перші кроки. З багатьма проблемаи стикаються й люди, яким уже успішно пересадили органи, адже вони потребують підтримувального лікування і періодичних обстежень. 

"А ще ми обережно, але наполегливо, нагадуємо про те, що в регіоні досі немає ЖОДНОЇ лабораторії для визначені рівня такролімусу і циклоспорину. Це ті аналізи, які впливають на функцію пересаджених органів. Пацієнти вкрай рідко потрапляють на санаторне оздоровлення, хоча більшість - з 1-ою групою інвалідності. Одним словом, є ще речі, котрі потрібно рухати. Але сьогодні – про позитив", – додає Тетяна Довгань. 

Нагадаємо, чоловікові Тетяни рятувальнику Сергію Довганю встановили рідкісний діагноз.  Гроші для його порятунку збирали тисячі людей, його колеги організовували спеціальні благодійні акції. Гроші зібрали, і два роки тому Сергію пересадили донорську печінку

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme