Ахметов заборгував вінничанам 35 мільйонів за екологію

Компанія Ріната Ахметова "ДТЕК Західенерго", структурним підрозділом якої є Ладижинська ТЕС, не сплачує екологічний податок, оскільки з нею до цих пір не розрахувалися за поставлену електроенергію
Ахметов заборгував вінничанам 35 мільйонів за екологію
Ахметов заборгував вінничанам 35 мільйонів за екологію

Ладижинська ТЕС не сплатила до міського бюджету Ладижина 10 млн грн екологічного податку за 3 та 4 квартали минулого року. Про це сьогодні, 7 квітня, під час засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження розповів перший заступник міського голови Ладижина Павло Анущенко, повідомляє кореспондент Depo.Вінниця

Ахметов відмовляється платити вінничанам 35 мільйонів гривень - фото 1

За словами Анущенка, підприємство Ахметова заборгувало ще й обласному бюджету. За аналогічний період обласна казна недоотримала 25 млн грн, що ставить під сумнів виконання ряду екологічних програм. 

Чиновник переконаний, що "ДТЕК Західенерго" не сплачує екологічний подок, бо і йому держава заборгувала гроші.

"Ця несплата пов'язана виключно з тим, що державна компанія "Енергоринок" не розраховується з "ДТЕК" за спожиту електроенергію. На сьогоднішній день борг "Енергоринку" перед "ДТЕК" складає більше 5 млдр грн", - каже Анущенко. 

За підрахунками мерії Ладижина, якщо ситуація залишиться незмінною, то міський бюджет Ладижина може недоотримати 25 млн грн, а обласний втратить близько 60 мільйонів.

Члени комісії прийняли рішення підготувати спільне звернення від депутатів міської та обласної рад до Прем'єр-міністра, Міністра енергетики та голови профільної комісії Верховної Ради з проханням вплинути на ДП "Енергоринок". Мовляв, якщо державне підприємство почне розраховуватись з "ахметівським" "ДТЕК Західенерго", то і бюджети області та Ладижина отримають заборговані кошти. 

Нагадаємо, під час одного з пленарних засідань сесії обласної ради минулого року депутати не підтримали питання реконструкції Ладижинської ТЕС. На їх думку, реконструкцією має займатися власник - Рінат Ахметов. 

 

Читайте також: Мер Ладижина Коломєйцев став "Міським головою року"

Більше новин Вінниці та області читайте на