Як вінницькі іноземці вивчають українську мову

Місцеві активісти за ініціативи волонтера з Америки організували клуб для вивчення української мови

Як вінницькі іноземці вивчають українськ…

Для іноземців, які живуть у Вінниці і хочуть покращити знання української мови, активісти громадської організації "Центр розвитку Пангея Ультіма" організували новий проект "Український клуб для іноземців". Про це повідомляє Depo.Вінниця

Вчора, 18 лютого, в українському клубі відбулось перше заняття, на яке прийшли близько десяти іноземців. Дехто з них вже досить добре знає українську і тому допомагав опановувати її іншим. Проте більшість розмовляє англійскою, а з нашої мови знає декілька слів і простих фраз. 

Ідея створення клубу належить волонтеру Корпусу Миру з Америки Джеромаї Джонсону. Хлопець працює волонтером в громадській організації "Наше Поділля". Розповідає, що "робочою" мовою в нього є англійська. Він живе в сім'ї вчительки англійської мови і вдома теж спілкується англійською. Хлопцеві ж більше хотілося б вивчити культуру і мову країни, де він знаходиться. 

"Українську мову я можу почути на вулиці, в транспорті. Іноді є незручності в побутових речах - знайти і купити щось нове в магазині, замовити страву з меню в кафе, поїхати кудись. Тому хочеться краще знати українську, розуміти молодіжний сленг. Крім того, я люблю музику і хотів би слухати місцевих виконавців", - пояснив Джеромая через перекладача. 

Заняття у клубі волонтери проводять в ігровій формі. Наприклад, одна з ігор - описати країну, назву якої організатори написали на стікерові та приклеїли на спину учасникам. Кожен міг підійти до товариша та спробувати пояснити українською, чим саме відома ця країна. Таким чином іноземці пригадували слова та вчилися пов'язувати їх у речення.

Ерік Пранстін, теж волонтер Корпусу Миру, українською розмовляє достатньо добре - розуміє її та може відповісти. Але зізнається, що хоче знати нашу мову на високому рівні. Через два роки планує вийти на рівень С1 загальноєвропейської шкали. Цей рівень передбачає вільне володіння мовою і вміння висловлюватись швидко та спонтанно. 

"Мені подобається українська мова. Вона дуже мелодійна. Але вивчити її досить нелегко, важко запа'ятати всі відмінки. Мені ще важко сприймати, коли люди говорять дуже швидко", - розповів Ерік. 

Німкеня Тереза - волонтер Європейської влонтерської служби в громадській організації "Наше Поділля" . У Вінниці майже п'ять місяців, але українську мову знає на базовому рівні. До клубу прийшла, аби вивчити її краще. Як не дивно, але за ввесь час у Терези не було можливості багато чути українську мову чи спілкуватися нею: на роботі вона весь час говорить англійською. 

"Коли ми з кимось спілкуюся, вони переходять на англійську чи німецьку, бо хочуть самі покращити знання цих мов. І виходить, немає можливості в Україні поспілкуватись українською", - жартує дівчина. 

Для Терези найважче те, що українська не схожа на ті мови, які вона вивчала раніше - латинську, іспанську, англійську. Тому їй важко зрозуміти структуру нашої мови. Знаючи чимало слів, дівчина не може поєднувати їх у речення. 

"Перша зустріч членів українського клубу була більш організаційною. Учасники запропонували, аби на заняттях також приділяли увагу граматиці - так вони краще розумітимуть структуру нашої мови", - розповіла волонтер громадської організації Пангея Ультіма Олександра Лиса.  

На заняття можуть прийти всі охочі. Вони відбуватимуться кожного четверга за адресою вул. Івана Богуна,2, 4-й поверх, наліво по коридору.  

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Винница

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme