У Вінницькій ОДА розказали як весело і без пригод зустріти Новий рік

Як поводитись з ялинкою, гірляндами та золотаво-сріблястим дощем із фольги, щоб не спровокувати пожежу, розповіли на сайті адміністрації

У Вінницькій ОДА розказали як весело і б…

На сайті Вінницької облдержадміністрації з'явились правила безпеки, дотримання яких допоможе уникнути пожежі чи інших надзвичайних ситуацій під час святкування Новорічних та Різдвяних свят. Про це повідомляє Depo.Вінниця

Зокрема в ОДА рекомендують встановлювати ялинку на стійкій основі так, щоб гілля не торкалося стін кімнати і знаходилося на безпечній відстані від електроприладів і побутових печей. Стовбур ялинки необхідно поставити у відро з вологим піском і змочувати його по мірі висихання. Якщо ялинка засохла, в ОДА радять одразу викинути її, адже вона може спалахнути, як факел. Також там застерігають, що не варто запалювати на ялинці свічки, бенгальські вогні та саморобні електрогірлянди, а також направляти в її бік хлопавки.

Особливо небезпечним в адміністрації вважають золотаво-сріблястий дощ із
алюмінієвої фольги, адже він може "замкнути" електрогірлянду, якщо патрон з лампочкою вивалиться із гнізда. В ОДА нагадують, що діти можуть знаходиться біля ялинки із ввімкнутою електрогірляндою тільки в присутності дорослих. Гірлянду радять не залишати без нагляду і вимикати її кожного разу виходячи з кімнати. На всяк випадок в ОДА пропонують залишити поряд з ялинкою декілька пакетів з піском чи ємностей з водою, стареньку ковдру, а також електричний ліхтарик.

Також в адміністрації пртурбувались і про людей, які мають пристасть до вогняних забав. Їм рекомендують врахувати наступне:
Купувати піротехніку варто тільки в магазинах чи спеціалізованих кіосках. Треба звертати увагу на термін використання піротехнічних виробів. В ОДА нагадують, що петарди мають небезпечний радіус дії від 0,5 м до 5 м. Не рекомендується підпалювати їх поблизу будівель, а також дивитися з близької відстані на вибухи, адже дрібні частинки, що розлітаються в усі сторони, можуть пошкодити очі та інші відкриті частини тіла, а також підпалити одяг. Необхідно проявляти підвищену обережність при використанні бенгальських вогнів. Паличку з бенгальським вогнем потрібно тримати на витягнутій руці і не підносити до одягу, очей і ялинки.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Винница

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme