Польський політолог здивувася повільною декомунізацією Вінниці

Анджей Шептицький розповів про польську та балтійську моделі декомунізації

Польський політолог здивувася повільною…

Під час приїзду до Вінниці польський політолог, професор Варшавського університету Анджей Шептицький розповів про польський досвід декомунізації та порівняв його з українським, повідомляє Depo.Вінниця

Так, за словами професора , Україна до 2013 року на міжнародній арені виглядала пострадянською країною, в якій залишилось більшість елементів радянського союзу. 

"Після революції у 2013 році Україна намагається це змінити, маю на увазі ленінопад, і мені це подобається. Я це підтримую", - запевнив професор. 

Проте, Шептицький сумнівається наскільки швидко в Україні можливо провести декомунізацію. 

"Наприкоад, Вінниця. Це - не Східна Україна, але мене здивувало, скільки тут ще є вулиць, які мають суто радянські назви: Червоних партизанів, Першотравнева. Я розумію, що це - не Галичина. Але ж Вінниця - Центральна Україна і тут подібні процеси мали б проходити швидше. Це для мене стало трохи неочікувано", - висловив свою думку професор. 

За словами професора, Польща під час декомунізації не відмовлялася від свого радянського минулого, визнаючи, що такий період в житті країни був. Хоча назви вулиць у Польщі теж поміняли, а пам'ятники радянської доби зняли."Інша модель - це модель Балтійських країн, які заявили, що 50 років, доки була радянська влада, вони не існували. І тепер намагаються повернутися початкового періоду. І якої моделі дотримуватись Україні - вирішувати їй", - підсумував політолог.

Нагадаємо, професор Варшавського університету Анджей Шептицький приїхав до Вінниці читати лекції студентам ДонНУ. Він - правнучатий племінник предстоятеля Української греко-католицької церкви початку минулого століття Андрея Шептицького. 

 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Винница

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme