Громадські туалети, розфарбовані будинки та замок на острові Кемпа - що просять вінничани у мерії

Шість найцікавіших прохань вінничан на сайті Єдиної електронної системи місцевих петицій

Громадські туалети, розфарбовані будинки…

Понад два місяці вінничани мають змогу звертатися до міськради через електронні петиції на вінницькій сторінці ресурсу e-dem.in.ua, яку презентували у жовтні цього року.  За цей час користувачі написали до міськради  понад 70 звернень.

Depo.Вінниця знайшов шістку найцікавіших.

Півтори сотні голосів набрала петиція Олександра Мельника, в якій він просить побудувати комунальні туалети. За словами автора, нині в кафе неможливо сходити в туалет ,якщо не замовиш що небудь. "В, зв'язку з цим люди природні потреби справляють в підвалах, біля будинків, під кущами. Побудова туалетів покращить справляння природних потреб у дозволених місцях, збільшить кількість робочих місць. Також буде йти дохід в міську казну", - написав вінничанин.

Петиція датована 2 грудня. Щоб вона потрапила на розгляд до управління ЖКХ, потрібен ще 71 підпис. 

Також вінничани просять розфарбувати будинки в центрі міста в яскраві кольори. Щоправда, це прохання підтримало лише 14 віничан. Але до закінчення терміну збору підписів залишається 87 днів, можливо, ця петиція і потрапить на стіл до уповноважених органів. "Пропоную розфарбувати будинки в центрі міста в яскраві кольори. Це підніматиме настрій усім жителям та гостям міста", - зазначив автор петиції. 

Навдогін до попередньої петиції вінничани також просять засадити місто кленовими деревами замість липових. Ця петиція зібрала більше підписів за попередню - 53. 

Її автор Руслан Левчук так пояснює своє прохання: "Міська зона міста Вінниці головним чином засаджена липовими деревами. У літню пору для пішоходів і автомобілістів липові насадження створюють певні незручності, пов'язані з виділенням листям дерев липкої рідини. До того ж, дуже швидко втрачається естетика - листя швидко сохне", - написав вінничанин. 

Натомість клени, переконує автор, невибагливі, швидко ростуть і легко переносять обрізку і чистку. А також: "крони кленових дерев мають дуже гарні і охайні форми. Головне, листя клену не виділяє докучливого соку", - переконаний автор. 

Є серед електронних звернень і грандіозне прхання - побудувати замок на острові Кемпа. На думку автора Ігоря Пущала, це має створити надзвичайну туристичну "родзинку" міста. 

"Лише уявіть красу і безліч цікавинок цього комплексу: ажурні стіни з білого каменю по периметру острова. На баштах - середньовічні гармати, які будуть стріляти у дні великих свят. Широкий кам'яний міст з кованою решіткою при вході у замок", - описав свої ідеї Пущал.  

Далі уява автора малює ресторани та кафе у стінах замку, стилізованих під середньовіччя. А також - "гончарну лавку, пекарню, кузню, музей, художню майстерню, виставку, сувенірні лавки". За задумом автора, вулички і площа перед замком мають бути вимощені бруківкою, а по них мають їздити справжні карети. Під островом авор пропонує побудувати підземні ходи, а в центрі площі – оглядову вежу з прапором міста на верхівці. Варто використовувати і річку Буг, по ній треба запутити парусники, на яких проводити ексурсії. 

"Зрозуміло, що реалізація цього проекту буде дуже затратною з фінансової точки зору. Але ж, хіба дорожче, ніж побудувати кілька типових безликих багатоповерхівок? І хіба результат не вартий вкладених коштів, які, до речі, поступово будуть повертатись?", - вислови в думку автор петиції. 

Є також звернення, які стосуються громадського та особистого транспорту. В одній з петицій йдеться про те, щоб запустити тролейбус до селища Стрижавка. Дана петиція набрала всього 16 голосів. Вочевидь, не усім потрібне тролейбусне сполучення Стрижавки з Вінницею.

В іншій петиції автор просить створити мережу зарядних станцій для електромобілів: "Створення мережі електрозарядних станцій для електромобілів сприяє покращенню передумов для переходу на новітні транспортні засоби населенням, що в свою чергу знизить рівень шуму та покращить екологічну ситуацію у місті", - впевнений автор петиції. 

Наразі дане прохання набрало всього 15 голосів з 250 необхідних. 

Для того, щоб електронну петицію розглянули відповідні органи, треба, аби вона набрала 250 голосів протягом 90 днів. 

 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Винница

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme