У Житомирі археологи виявили залишки давньої оборонної споруди

На Замковій горі у Житомирі тривають археологічні розкопки

У Житомирі археологи виявили залишки дав…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Житомир.інфо.

Тепер розкопки проходять не у парковій зоні, а поблизу обласного державного архіву. Саме з цього місця, переконані фахівці, й починало формуватись місто. 200 років тут ніхто не копав. Нині археологи розкопали оборонну споруду XVI–XVII ст.

"Це дуже цікава споруда, як бачите дуже потужна, її діаметр складає майже п'ять метрів, глибина вже понад два метри, з потужною засипкою та шарами вогнища. Ми припускаємо, що тут знаходилась вежа, яка була збудована у період пізнього середньовіччя. В описі житомирського замку, а їх два – 1545 та 1552 року є згадка про так звану круглу вежу. Тому, по площі, по формі та по глибині ми можемо припустити, що це саме вона. Якщо дійсно виявиться, що це вона, то ми можемо скласти топографію цитаделі міста Житомира у період 16-17 століття, розмістити усі споруди, які там є і на картографічних матеріалах нанести не тільки замок, а і посад, який до нього примикав, який на картографічних матеріалах 18 ст. вже називався містом", - розповідає старший науковий співробітник відділу досліджень Житомирського обласного краєзнавчого музею Олександр Тарабукін.

В історичних та культурних шарах на місці розкопок археологи віднайшли артефакти трипільської культури, періоду Київської Русі та доби Пізнього Середньовіччя, з-поміж яких – уламки горщиків, крем'яні та кістяні знаряддя праці, кістки тварин, які свідчать про те, що люди займались мисливством. Окрім цього, елементи зброї – залізні наконечники стріл, ножі давньоруського періоду, ба навіть – кам'яне гарматне ядро.

"У північній стінці оборонної споруди ми знайшли ось такий кам'яний, округлої форми предмет. Коли ми його уважно роздивились, вийняли з землі, то побачили, що це частина гарматного кам'яного ядра. Тобто замок штурмували і в літературі дуже багато згадок про те, що його штурмували. Ось чотиригранний наконечник стріли, щоб пробивати кольчугу. Могло використовуватися і в мисливстві. Ось це залізний ніж давньоруського періоду. Ось це трубчастий замок з ключем давньоруського часу 12-13 ст. У господарській ямі знайдені кістки тварин, і глиняна печена, навіть мушля. Уламки горщиків з характерним орнаментом і оздобленням. Орнамент з відбитком мотузки - характерна ознака для об'єктів періоду трипільської культури на пізньому етапі її існування, тобто 4-3 тисячоліття до нашої ери. Уламок дна горщика, якщо ми одну з частин приєднаємо, то можемо бачити як виглядав посуд", - показує Тарабукін.

Нагадаємо, торік вінницькі археологи не прибрали після себе людські останки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Житомир

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme