Знайшли крайніх: районні посадовці, які купили оргтехніку в школи Вінниччини за завищеними цінами, отримали догани

Сумнівними оборудками зацікавилася поліція
Depo.
22 грудня 2016 16:48
ФОТО: depo.ua
Знайшли крайніх: районні посадовці, які купили оргтехніку в школи Вінниччини за завищеними цінами, отримали догани
Знайшли крайніх: районні посадовці, які купили оргтехніку в школи Вінниччини за завищеними цінами, отримали догани

Про неефективне використання освітніх коштів, точніше закупівлю оргтехніки в кількох районах області першим заговорив депутат облради від "Свободи" Андрій Вигонюк. Свої підозри він виклав у зверненні до облдержадміністрації. Голова облдержадміністрації Валерій Коровій одразу дав команду провести службове розслідування. Про їх результати розповів заступник голови ОДА - директор департаменту освіти і науки Ігор Івасюк, передає кореспондент Depo.Вінниця.

Зокрема факти оборудок перевіряли Жмеринському, Хмільницькому,Мурованокуриловецькому, Барському районах. Голови РДА відсторонили місцевих начальників відділів освіти від виконання посадових обов’язків.

"За попередніми результатами службових розслідувань виявлено порушення щодо технічної специфікації, тобто не отриманої від постачальників комерційної пропозиції згідно даної технічної специфікації. Передача комп'ютерного обладнання до навчальних закладів відбувалося без оформлення супровідної та облікової документації актів передачі комп’ютерів. Так, у Мурованокуриловецькому районі замість 12 портативних комп’ютерів при візуальному обстежені було виявлено окремо 12 моніторів та 12 клавіатур , 12 мишок, 12 системних блоків. Після перевірки постачальником були виправленні виявленні порушення і поставленні  портативні комп’ютери", - зазначив Івасюк.

У даному випадку крайнім "призначили" начальника відділу освіти Мурованокуриловецького району Петра Багрія. Йому оголошено догану.

"За порушення у бухгалтерському обліку документів начальника відділу Хмільницької РДА зобов’язано притягнути до дисциплінарної відповідальності головного бухгалтера. На даний час ще тривають перевірки Тульчинському, Тростянецькому та Чернівецькому районах", - додав Івасюк.

Депутат від всеукраїнського об'єднання "Свобода" Валерій Скрипченко впевнений, що при купівлі комп’ютерної техніки не обійшлося без тіньових схем.

"Це схема не нова, нічого нового не придумали. В шести райдержадміністраціях, в які ми особисто їздили і перевіряли  все обладнання з технічними характеристиками. Всі начальники відділів освіти і директори з якими спілкувалися , казали що їх збирали перед закупкою на конференцію чи інший симпозіум і розказували як гарно будуть у них виглядати на субвенцій ні кошти мультимедійні класи. Але в кінці їм привели за руку ФОП, і казали , що будете купувати саме в них. Є докази. У Мурованих Курилівцях були пропозиції закупити комп'ютери по 10 тисяч, але тут закупили по 16 тисяч. Є трохи різниця", - зазначив депутат Скрипченко.

Нині ситуацією, що склалася із нераціональним витрачанням бюджетних коштів, займається поліція, за даним фактом відкрито кримінальне провадження, зазначив Івасюк.

Знайшли крайніх: районні посадовці, які купили оргтехніку в школи Вінниччини за завищеними цінами, отримали догани - фото 1Знайшли крайніх: районні посадовці, які купили оргтехніку в школи Вінниччини за завищеними цінами, отримали догани - фото 2Знайшли крайніх: районні посадовці, які купили оргтехніку в школи Вінниччини за завищеними цінами, отримали догани - фото 3Знайшли крайніх: районні посадовці, які купили оргтехніку в школи Вінниччини за завищеними цінами, отримали догани - фото 4

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця