Жителям Вінницької області пояснили, чому не слід нести штучні квіти на гробки

Екологи наголошують - варто свідомо відмовитися від покупки штучних квітів, адже жодного сакрального чи естетичного змісту вони не несуть

Екологи б’ють на сполох - штучні квіти та вінки, якими у поминальні дні буквально "завалюють" кладовища по всій області, серйозно забруднюють навколишнє середовище та становлять небезпеку для здоров'я людей. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вiнниця.info

За словами заступника начальника Держекоінспекції у Вінницькій області Ігоря Осадчука, з кладовищ штучні квіти та вінки, в кращому випадку, везуть на полігони твердих побутових відходів. 

"Штучні квіти, як і пластик, розкладаються сотні років. Люди цього наче не знають. Така склалась культура за останні десятиліття, що на поминальні дні несуть саме штучні квіти, вінки. А на наступний рік їх викидають, бо ті втратили колір чи свою привабливість. Купують нові. На жаль, не скрізь організований вивіз такої сировини. Не скрізь налагоджена його утилізація. Колись, ми звичайно дійдемо до цього, але пок рухаємося дуже повільно", - наголосив чиновник.  

За його словами, відсутність еконогічної культури та свідомості у наших співвітчизників гарантовано спричинить важку наслідки для навколишнього середовища у майбутньому. Відтак, ми власноруч створюємо серйозні виклики для наших нащадків.

"В українців ще не має екологічної культури, екологічної свідомості. Коли саме населення зрозуміє, що їх здорове майбутнє та їх нащадків у їх же руках. Бо це екологічне лихо ми самі створюємо. Але його можна попередити, починаючи з відмови від штучних квітів", - констатує Осадчук. 

Екологи наголошують - варто свідомо відмовитися від покупки штучних квітів, адже жодного сакрального чи естетичного змісту вони не несуть. Чого не скажеш про загрозу для усього живого на Землі.

"От у моєму селі, де похована бабуся, минулорічні пластикові вінки просто складають у лісосмузі поруч з цвинтарем, а потім спалюють. Але хто з них у той момент думає про екологію? При спалення з таких матеріалів виділяються речовини, які викликають онкологічні захворювання. Дуже негативно впливають на тих, хто вже має проблеми з дихальними шляхами. Загалом, при згоранні полівінілхлориду (ПВХ) утворюється біля 75 потенційно токсичних речовин. Коли штучні квіти та вінки опиняються на смітниках, то розкладаються сотні років", - зауважила екологічна активістка Людмила Сломінська.

Нагадаємо, що на проводи вінничан традиційно підвозитимуть до кладовища.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця