На Вінниччині жителі села встановили вуличні ліхтарі на сонячних батареях

Досі в області таких ліхтарів не було
Depo.
3 жовтня 2016 11:59
ФОТО: depo.ua
На Вінниччині жителі села встановили вуличні ліхтарі на сонячних батареях
На Вінниччині жителі села встановили вуличні ліхтарі на сонячних батареях

Жителі селі Павлівка Калинівського району встановили перші на Вінниччині вуличні ліхтарі на сонячних батареях. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ecotown.com.ua

Інноваційне освітлення облаштували в рамках проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", який фінансується Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН в Україні. Ініціатор використання сонячної енергії для освітлення  вулиці - сільський голова Віктор Кособуцький. 

Проект обійшовся селу в 436 тисяч гривень, з яких 272,5 тис. гривень - грантові кошти, 21 тис. гривень - гроші жителів села, 100 тисяч - з районного бюджету, решта — з бюджету села.

За словами Віктора Кособуцького, у сонячну погоду акумулятор заряджається протягом двох годин. 

"Накопиченої енергії вистачає на вісім годин освітлення шестикілометрової вулиці. Плануємо придбати ще один такий акумулятор, щоб збирати енергії у два рази більше - на 16 годин, та збільшити кількість світильників, які зараз подекуди встановлені на відстані через два-три стовпи", - розповідає сільський голова.

З вуличними ліхтарями на сонячних батареях вечірні години стали не тільки веселішими, а й безпечнішими. А ще завдяки новим ліхтарям Павлівка економить кошти сільського бюджету.

"За одну вулицю, яка частково освітлюється електричними ліхтарями на відстані менше одного кілометра, сплачуємо 500 гривень у місяць. Якби використовували електрику і на центральній вулиці, довжина якої становить 6 кілометрів, платили б не менше чотирьох тисяч гривень у місяць, тоді як сонце грошей не просить" - додає Кособуцький.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця