Завтра в центрі Вінниці безкоштовно проводитимуть флюорографічні огляди


Захід приурочений до Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом

У п’ятницю, 22 березня, з 9:15 до 15:00 у Вінниці на майдані Незалежності стоятиме флюорографічний автобус, в якому кожен охочий зможе безкоштовно пройти обстеження. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької міської ради.

Захід приурочений до Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом.

У Вінниці в 2018 році зареєстровано 114 випадків захворювання на туберкульоз (в 2017 році – 117). З них 44% виявлені при профілактичних оглядах.

"Профілактичні флюорографічні обстеження є дуже важливими для раннього виявлення туберкульозу, який має безліч симптомів, але в більшості своїй вони неспецифічні.  Тривалий час хвороба може протікати безсимптомно або ознаки її будуть виражені незначно. Важливо робити флюорографічні обстеження для раннього виявлення хвороби. Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на повне одужання за умови ефективного лікування", – каже  начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги департаменту охорони здоров'я Вінницької міської ради Наталія Авраменко. 

В інші дні флюорографічне обстеження можна пройти і в центрах первинної медико-санітарної допомоги за місцем проживання.

Нагадаємо, торік 38-річна фельдшерка-лаборантка Вінницького обласного спеціалізованого територіального медичного об'єднання "Фтизіатрія" захворіла на туберкульоз. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця