ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

За чеський мурал Зорій Файн до суду не піде, хоче публічних вибачень

Зорій Файн обурений тим, що чехи з дозволу міської влади використали його автоську фото і він тепер змушений визнати – Вінниця є містом злодіїв
Depo.
28 серпня 2015 10:43
ФОТО: depo.ua
За чеський мурал Зорій Файн до суду не піде, хоче публічних вибачень
За чеський мурал Зорій Файн до суду не піде, хоче публічних вибачень

Відомий вінницький художник Зорій Файн обурений тим, що без його відома чеські художники у проекті мурал-арт використали авторську фотографію вечірньої Вінниці, повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

Двоє чеських художників Іво Наврату і Збинєку Лінгарту підготували вінничанам до Дня міста подарунок - на будівлі обласної телерадіокомпанії, що в самому центрі міста, намалювали картину "Замріяна дівчинка".

Відомий вінницький художник Зорій Файн обурений тим, що чехи використали у картині його авторську фотографію. За словами фотографа, проект реалізували за підтримки міської ради. Чиновники узгоджували сюжет і не могли не знати, що фото авторське. Більше того, під час відкриття прозорого офісу "Вишенька" у 2008 році, Зорій Файн дозволив міській раді розмістити в прозорому офісі свої авторські фото. Згодом ці ж фото були розміщені і в інших прозорих офісах міста, але вже без відома та автографа автора і в значно гіршій якості.

"Мене обурює те, що гості-європейці, які нам слугують прикладом, самі ж порушують закон. Зокрема, про авторське право. Моє фото не просто перемалювали, а спроектували на стіну і в деталях передали зображення. Я людина не конфліктна, але образливо, що факт авторства просто проігнорували. Чи судитимусь? Сподіваюсь, що публічними вибаченнями це "непорозуміння" закінчиться. Якщо ні, то напишу у своєму блозі, що моє рідне місто, на жаль, місто злодіїв, а доказ розміщений у самому його центрі" - прокоментував Зорій Файн.

За чеський мурал Зорій Файн до суду не піде, хоче публічних вибачень - фото 1

За чеський мурал Зорій Файн до суду не піде, хоче публічних вибачень - фото 2

 

Більше про життя регіону читайте на Depo.Вінниця.