Вінницькі освітяни б'ют на сполох: Міносвіти відмовляється фінансувати учнівські олімпіади

Цього року всеукраїнський етап учнівських олімпіад відбудеться тільки якщо його профінансують благодійники
Depo.
17 березня 2016 18:25
ФОТО: depo.ua
Вінницькі освітяни б
Вінницькі освітяни б'ют на сполох: Міносвіти відмовляється фінансувати учнівські олімпіади

Сьогодні, 17 березня, під час прес-конференції відомий віницький педагог-фізик Юрій Пасіхов, який підготував чимало переможців всеукраїнських олімпіад, різко розкритикував рішення Міністерства освіти і науки України щодо економії коштів на фінансуванні всеукраїнських предметних олімпіад для учнів 8-9 класів.  Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця

"Олімпіади - це соціальні ліфти, які допомагають дітям реалізувати себе завдяки своїм знанням. Це - мотив працювати над собою і самовдосконалюватись", - прокоментував ситуацію Пасіхов. 

Причиною рішення міністерства стала економія коштів. Чиновники погодились профінансувати олімпади лише для учнів 10-11 класів. Коли ж освітяни запротестували і почали писати звернення, міністр освіти Сергій Квіт погодився на проведення олімпіад для учнів 8-9 класів, якщо заходи профінансують спонсори. 

Наразі для проведення олімпіади з фізики, яка має відбутись в Івано-Франківську, кошти зібрали. Їх на рахунок Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти надіслали благодійники, половина з яких - колишні переможці всеукраїнських олімпіад. Серед них - значна частина учнів Пасіхова. 

"Потрібно було 80 тисяч гривень, а маємо 84. Кошти потрібні на переїзд дітей до Івано-Франківська, проживання, харчування та канцтовари. Зараз ведеться мова, щоб надлишок коштів - чотири тисячі - перерахувати на інші заклади для проведення олімпіад з інших предметів", - розповів педагог. 

За словами Пасіхова, зекономлені кошти від такого "нововведення" - мізерні, а от шкода для розвитку дітей - непоправна. З ним погодився і його колишній учень Олександр Ботезату - переможець всеукраїнських олімпіад з фізики 2003-2006 років. Зараз молодий чоловік працює в міжнародній компанії - керує командою аналітиків. 

"Я можу сказати, що все, що я вмію - це завдяки олімпіадам. Вони вчать вирішувати нестандартні проблеми швидко і якісно - так, як часто буває в житі. В мене в команді працють чотири чемпіони України і один п'ятикратний чемпіон України з математики. Ця ситуація - це нонсенс, який неможна пояснити", - розповів Ботезату. 

На думку освітян, відсутість олімпіад призведе до втрати мотивації в роботі та навчанні як дітей, так і педагогів. Тому закликають чиновників відновити фінансування, більше того - зробити цю статтю витрат захищеною на законодавчому рівні . 

Читайте також: У Вінниці 20 вчителів стали "агентами змін"

Більше новин Вінниці та області читайте на