З косметичного Олімпу у погріб з грибами: Як переселенка організувала бізнес на Вінниччині

Жителька Ялти Юлія Гаврилюк хоче показати вінничанам користь глив

З косметичного Олімпу у погріб з грибами…

Переселенка з Криму Юлія Гаврилюк, оселившись у Вінниці, вирішила організувати власну справу з вирощування грибів, повідомляє Depo.Вінниця.

Вона стала однією з 12 жінок-переселенок, які отримали гранти з Європи на розвиток власної справи.

Юлія з чоловіком жили у Ялті. До того жінка була лідером однієї з мережевих косметичних компаній. У Ялті мала структуру зі 150 жінок та отримувала прибуток. Як кращий лідер тепер уже анексованого Криму від компанії літала до Америки. "З прапором України я стояла на сцені в Америці і говорила, що вірою і правдою буду служити жінкам України" - згадує Юлія.

Тепер зі структури залишилось шестеро людей. Прибуток втрачений, а з того, що залишився, перш ніж віддати, Росія знімає податок.

"Якби я стала російською громадянкою, то все б залишилось: і структура, і дохід, і авто уже мала б. Я все це розуміла, але відмовилась. У мене чоловік воював тоді в АТО на боці України. Як я могла стати громадянкою Росії?" - пояснює переселенка.

Коли постало питання про переїзд, подружжя Гаврилюків згадало про спадок чоловіка – будинок у селі Степанівка під Вінницею, який залишився від батьків. Вирішили переїхати туди. Як зізнається жінка, про будинок нібито і пам’ятали, проте, ніхто ніколи не думав, що туди доведеться їхати жити. Адже садиба занепадала 15 років.

"Раніше мені було важко уявити як це я буду з Ялти, з квартири, жити там, де багато землі і ще й необробленої. Я як подивилась на будинок, то, чесно, неохота мені було там ні жити, ні бізнес створювати. Думаю: тільки аби не свиней тримати" - жартує Юля.

Але на життя потрібні були кошти. Переселитися у будинок одразу змоги не було: він був у непридатному для цього стані. До того ж, Юлія переїжджала спочатку лише із сином: чоловік ще воював. Квартиру довелось орендувати у Вінниці. Жінка розповідає, коли шукала житло, її ошукали. Одна з фірм-посередників, за якими у Вінниці тягнеться "шлейф" сумної слави аферистів, обіцяла жінці знайти житло, та обіцянки не виконала. "Ми з автоматами вибивали гроші – самооборона допомогла" - згадує Юлія.

Ідея вирощувати гриби належить чоловікові Юлії. Це була його мрія. Сім'я взялася за вирощування глив або, як їх називають інакше "вешенок".

"Чотири роки тому ми з чоловіком проходили відбір для збирання грибів у Канаді. Спеціально для цього їздили до Києва, проходили курси англійської мови, складали іспити. Але я ніколи не думала, що я їх буду вирощувати", - сміється переселенка.

Жінка зізнається, що було страшно, незвично і важко міняти косметичний бізнес на грибний. Каже, що із косметикою продовжує працювати, але хоче, щоб у них був саме сімейний бізнес. Крім того, на подвір'ї, яке їм дісталось у спадок, вирощувати гриби – єдиний можливий варіант.

"Я багато плакала, але розуміла, що це мені не допоможе. Ми приїхали на закинуту ділянку, де немає ні води, ні газу. Найкраще, що там збереглося – це погріб. Що ж там іще робити, як не гриби вирощувати? Мрія чоловіка виявилась ідеальним варіантом. Ми викопали криницю, побілили все, що могли, провели воду до погреба. Потім його потрібно було ізолювати. І коштів з гранту вистачило якраз, щоб розпочати цей процес" - пояснює Юля. 

За словами жінки, у Ялті гливи у великому попиті. А от тут, у Вінниці їх вживають не так охоче. Більше купують шампіньйони. "Я помітила, що у Вінниці немає традиції вживання глив, хоча вони більш корисні за інші гриби. Ми вирішили, що спробуємо показати вінничанам їх користь. Якщо ні – будемо відправляти до інших областей. Хоча раніше я ніколи не цікавилась грибами і не знала їх властивостей. А тепер знаю, що шампіньйон вважається порожнім грибом. Глива – це гриб з мікро- і макроелементами. А найкращим грибом вважається білий".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme