ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Які жахіття виявив моніторинг Лутковської у вінницькому будинку престарілих

Брутальні санітарки, тюремний сленг, пролежні та страждання від болю - те з чим доводиться жити більш ніж двом сотням підопічних інтернату
Depo.
11 травня 2016 11:53
ФОТО: depo.ua
Які жахіття виявив моніторинг Лутковської у вінницькому будинку престарілих
Які жахіття виявив моніторинг Лутковської у вінницькому будинку престарілих

Департамент з питань реалізації національного превентивного механізму секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представниками громадськості здійснили моніторинговий візит до Вінницького будинку-інтернату геріатричного профілю. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу омбутсмена Валерії Лутковської

Загальне враження моніторингової групи від умов проживання підопічних інтернату - крайнє негативне. В інтернаті живе жінка з рожистим запаленням, яка постійно страждає від болю. Через відсутність належного догляду і спеціальних матраців у чоловіків страшні пролежні. Протипролежневий матрац з компресором - лише один на весь інтернат. Мешканці з важкою інвалідністю та захворюваннями проживають на верхніх поверхах закладу, тож без допомоги сторонніх на прогулянку вийти не можуть.

Які жахіття виявив моніторинг Лутковської у вінницькому будинку престарілих - фото 1

Які жахіття виявив моніторинг Лутковської у вінницькому будинку престарілих - фото 2

Кімнати просторі, однак незатишні. Провітрюються, але запах неприємний. У санітарних кімнатах відсутні душові кабіни. Мешканці мають змогу помитися лише раз на тиждень і лише у той день, коли працює закріплена за палатою ванниця. Туалети не пристосовані для людей з фізичними обмеженнями. 

Атмосфера в закладі напружена, директор, який раніше працював у пенітенціарній системі, користується тюремним сленгом. Санітарки, навіть у присутності моніторів, поводилися з підопічними досить брутально. 

За результатами візиту, представники омбутсмена звернуться до керівництва Міністерства соціальної політики та Вінницької облдержадміністрації з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків.

Довідково: У Вінницькому будинку-інтернаті геріатричного профілю проживає 222 особи, майже 90 з яких - з інвалідністю. Серед них майже половина – на візках, наймолодшому – 27 років.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця