Рейди на порушників та невисока смертність: Як Вінниччина переживає коронавірусну епідемію

Вже дев'ять тисяч жителів Вінниччини перехворіли на коронавірус. Щоправда, вижили не всі - в області зафіксовано 281 летальний випадок 

На Вінниччині кілька днів поспіль кількість нових "коронавірусних" хворих зашкалює – 26 листопада 386 жителів області одержали позитивний результат на ІФА або ПЛР-тестування за добу, що є черговим сумним рекордом в регіоні. Протягом кількох попередніх тижнів максимальна добова кількість "ковідних новачків" коливалась в межах трьох сотень.

Говорити про ефективність "карантину вихідного дня" не доводиться, тож ініціатива Вінницької міської ради щодо перенесення карантину вихідного дня для рестораторів на понеділок і вівторок, видається цілком логічною. 

Ситуація у Вінницькій області

За добу лабораторії, які працюють в області, досліджують в середньому 1600–1800 зразків. З початку епідемії на території області зареєстровано майже 18 тисяч підозр на коронавірусну хворобу, 15 475 діагнозів  COVID-19 було підтверджено. На даний час хворіє 6701 людина (в тому числі 203 дитини та 461 медпрацівник).

Станом на ранок, 26 листопада, в 23 опорних лікарнях області на стаціонарі із підтвердженим COVID-19 перебувало 542 дорослих та 8 дітей, з підозрою на коронавірус – 529 дорослих та 10 дітей. На апараті ШВЛ – 3 пацієнта, СРАР – 41, на кисні – 475.

Якщо горорити про території, де на сьогодні фіксують найвищу динаміку росту нових заражень, то на першому місці,  звісно, обласний центр. Тут щодня виявляють близько сотні "новачків", 26 листопада, ця цифра сягнула 143 випадків. По два-три десятки коронавірусних хворих щодоби прибавляється у Вінницькому, Козятинському, Жмеринському та Калинівському районах. Їх "доганяє" Теплик, який на початку епідемії довго тримався без жодного "ковідного" випадку. Натомість мінімальною кількістю щоденно виявлених заражень можуть похизуватись Шаргородський, Гайсинський, Немирівський, Тульчинський, Крижопільський та Чечельницький райони. Тут щодня фіксують не більше трьох заражень. Решта районів – Тиврівський, Іллінецький, Літинський, Барський, Могилів-Подільський, Бершадський, Оратівський, а також місто Ладижин – мають середні показники в 7-14 нових хворих щодня.

Одужали на Вінниччині 9005 осіб, перехворіло понад 700 дітей. 

Ситуація у Вінниці

Загальна кількість вінничан, які отримали лабораторне підтвердження інфікування COVID-19 становить 7126 людей.  Станом на початок тижня, 111 вінничан із коронавірусом перебували на стаціонарному лікуванні. Зараз 2004 вінничанина або 95% з тих, у кого виявлений ковід, лікуються амбулаторно. Більшість хворих – люди віком 50-69 років. 60% інфікованих коронавірусом – жінки. Під спостереженням сімейних лікарів перебуває 2145 хворих. З них 1167 людей з встановленим ковідом (легкий або безсимптомний перебіг), 817 – членів сімей, контактні громадяни, 161 людина – з підозрою на коронавірус.

Директор департаменту охорони здоров'я міської ради Олександр Шиш, повідомив, що протягом останніх двох тижнів спостерігається зменшення кількості пневмоній. "У Вінниці продовжують хворіти 2115 пацієнтів з підтвердженим COVID-19. Завантаженість ліжок у міських закладах наступна: з підтвердженим "ковідом" – 35-37%, разом з підозрами – 55-58%. На сьогоднішній день по всіх міських лікарнях є місця для госпіталізації", – переконує Шиш.

За його словами, з початку пандемії одужали 4909 вінничан – 68,9%. В Україні цей показник складає 45,9%. Летальність у Вінниці залишається низькою у порівнянні з іншими регіонами – 1,4 %. Загалом в місті від ковіду померло 102 людини.

Збільшення ліжкофонду

В області розгорнуто 2 132 "ковідних" ліжка. У той же час, у Вінниці триває розширення ліжкового фонду. Також місто закуповує додаткове обладнання для медичних закладів. Нещодавно для Вінницької міської лікарні №1 придбали апарат ШВЛ експертного класу та 17 спеціальних чотирисекційних ліжок, Для міської клінічної лікарні №3 закупили три апарати ШВЛ високого класу, дві лабораторні центрифуги, три інфузомати, три шприцеві насоси та один комплект обладнання для проведення дослідження методом ІФА.

Міський пологовий будинок №2 поповнився апаратом ШВЛ високого класу. Триває оснащення першого пологового будинку: уже закуплено дев’ять апаратів ШВЛ високого класу, два 12-канальні електрокардіографи, 8 ліжок, 16 моніторів пацієнтів, 8 інфузоматів, 8 шприцевих насосів, один комплект обладнання для проведення дослідження методом ІФА, два дефібрилятори з функцією синхронізації та вісім аспіраторів.   

Ковідні лікарні та команди медиків

У місті чимало ковідних пацієнтів потребують стаціонарного лікування та кисневої підтримки. Тому є потреба у збільшенні кількості команд для роботи в стаціонарах. 

Донедавна у Вінниці було 16 вакансій лікарів, 14 вакансій медсестер, 19 вакансій санітарок. Однак після встановлення  муніципальних доплат департамент охорони здоров'я почав отримувати звернення від медичних працівників, які висловлювали свою готовність працювати у "ковідних" командах.

Порушники карантину

Вінницькі поліцейські продовжують складати протоколи на порушників "карантину вихідного дня". З початку його запровадження було складено понад 2 тисячі адміністративних протоколів на порушників. Рейдові групи поліції працюють в усіх районах області. В поліції кажуть, що у випадку відсутності реакції на зауваження поліції та відмови усунення порушень поліцейські застосовують заходи адміністративного впливу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця