Як українці 17 жовтня відганяли нечисть і готували настоянку "Єрофеїч"

Щороку 17 жовтня відзначається день пам'яті святого Єрофея, єпископа Афінського
Depo.
17 жовтня 2016 09:30
ФОТО: depo.ua
Як українці 17 жовтня відганяли нечисть і готували настоянку "Єрофеїч"
Як українці 17 жовтня відганяли нечисть і готували настоянку "Єрофеїч"

Як передає Depo.Вінниця, у народі говорили: "З Єрофея холод сильніше". З цього часу посилюється холод. Люди помітили: чим раніше випаде перший сніг, тим пізніше утвердиться у своїх правах зима, а рання зима частіше за все настає, якщо довго не було першого снігу.

Зазвичай 17 жовтня проводили велику кількість обрядів, пов'язаних з відлякуванням нечисті. Вірили, що захиститися від неї можна, використовуючи цибулю, часник, редьку. Зокрема, зв'язки цибулі і часнику підвішували над дверима будинків і сараїв. Також говорили, що найчастіше нечиста сила вражає п'яниць і людей, які несумлінно виконують свої релігійні обов'язки. Саме тому, не рекомендувалося 17 жовтня гуляти, виходити з дому без потреби і вже, звичайно ж, не варто напиватися.

У народі 17 жовтня готували особливу настоянку, яку називали "Єрофєїч". Зазвичай використовували для неї різні запашні трави. Традиційна рецептура включала в себе чебрець, звіробій, конюшина, полин, майоран, деревій, материнку, аніс і м'яту. Трави заливали горілкою і наполягали близько 10-12 днів в теплому і темному місці. У народі говорили, що така настоянка не тільки підвищує апетит, але і допомагає в лікуванні різних недуг.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах