Як українці 14 жовтня по снігу визначали кількість весіль в наступному році

Щороку в цей день в Україні відзначають велике православне свято - Покрову пресвятої Богородиці
Depo.
14 жовтня 2016 09:00
ФОТО: depo.ua
Як українці 14 жовтня по снігу визначали кількість весіль в наступному році
Як українці 14 жовтня по снігу визначали кількість весіль в наступному році

Повідомляє Depo.Вінниця.

Покрів пресвятої Богородиці - православне свято. Відзначають його 14 жовтня. Історія цього свята почалася в 911 році в Константинополі. Трапилося чудо й з'явилася Богородиця в супроводі Ангелів. Вона молилася про життя людей, а потім зняла покрів і накрила їм місто. З тих пір з'явилося це свято. І щороку в цей день Пресвята Діва накриває покрівом світ, захищаючи людей від зла й болю.

Який Покрів, така й зима. Якщо журавлі вже полетіли, то зима буде ранньою. Якщо дуб і береза стоять повністю голі, то чекайте теплої зими.

Із цього дня зима починає домінувати над осінню. Тепла вже не буде. Починаються нічні заморозки.

Із цього дня починався весільний сезон. Це пов'язане з тим, що польові роботи вже закінчені і є чим гостей пригощати.

Наші предки вірили, що у цей день за кількістю снігу можна визначити на скільки "урожайним" на весілля буде наступний рік. Чим більше снігу на Покрів, тим більше весіль буде зіграно в наступному році.

Та дівчина яка раніше всіх поставить свічу перед іконою пресвятої Богородиці Покровської, та й першою заміж вийде.

У цей день проробляли різні любовні ритуали. Ритуали на зміцнення родини, почуттів, що охололи. На Покрів багато господарок палили стару літню постіль, щоб не наврочили. При цьому вони читали захисні молитви.

Дітей на порозі хати обливали водою для того, щоб застудою не боліли. Загартовування завжди вважалося відмінним профілактичним засобом від простудних захворювань. Але чому це відбувається на порозі? Енергія на порозі зустрічається з фізичного світу й астрального. Вважалося, що саме астральні сили допоможуть уникнути різних хвороб.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця