ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як Україна тихо губила російських спецпризначенців (СПИСОК)

Історія з двома спецназівцями, взятими в полон під Щастям, викликала бурхливу реакцію серед громадськості. Мовляв, їх можна використати для міжнародного тиску на Росію
Depo.
18 травня 2015 07:21
ФОТО: depo.ua
Як Україна тихо губила російських спецпризначенців (СПИСОК)
Як Україна тихо губила російських спецпризначенців (СПИСОК)

Втім, ГРУшники зі Щастя - далеко не перші російські військові, що потрапили в український полон. Depo.ua вирішив нагадати і інших бідолаг, що "заблукали" в українських степах.

Першим офіційним полоненим-військовим Росії став солдат 19-річний солдат-строковик Андрій Балобанов, радіо-телефоніст 7-ї мотострілецької роти в/ч 65349 ЦВО сухопутних військ РФ, який потрапив у полон в районі 16-17 липня 2014 року.

Офіційна російська позиція щодо цього полоненого змінювалася кілька разів. Спочатку розповідали, що такого солдата не існує. Потім не виключили, що він таки може бути, але його викрали з території РФ і хочуть обміняти на Надію Савченко. В результаті з нього стали робити дезертира.

Наступним полоненим став 19-річний контрактник Петро Хохлов з 9-ї мотострілецької бригади, в/ч 54046, Нижній Новгород. Він разом зі своїм товаришем по службі Русланом Гарафіевим в районі 8-10 серпня перейшли на бік терористів за 150 тисяч рублів. Їх також у себе на батьківщині вважають дезертирами.

Вже 24 серпня в полон потрапила ціла група з десяти військовослужбовців 331 полку 98-ої сквирської дивізії ВДВ з в/ч 71211 - ті самі, що заблукали кілометрів 20 від кордону. Але їх розповіді про те, що навчені військові можуть піти в не ту сторону та забрести куди завгодно - чомусь повірили. І повернули їх до Росії.

Ще двох контрактників - Руслан Ахмєтов та Арсеній Ільмітов з 31-ї ОДШБр в/ч 73612 з Ульяновська було взято у полон 28 серпня під Іловайськом. Українські військові нібито хотіли обміняти їх за вихід з котлу, але росіяни не стримали слова. Де зараз знаходяться ці «штурмовики» точно невідомо.

Там же, але вже 30 серпня у полон потрапили ще двоє військових: прапорщик Володимир Бураков та ще один військовий, схожий на бурята, прізвища якого залишилося невідоме. Щоправда, незрозуміло, чи були вони обміняні на наших полонених чи ні, але російська сторона про їх долю вперто мовчить.

У листопаді у полон потрапив військовослужбовець Гвардійського учбового мотострілкового полку Євген Тур (в/ч 30616), який на камеру розповів про те, що потрапив на територію України в зв'язку з приказом з боку своїх командирів.

У березні цього року СБУ опублікувало відео з чотирма російськими кардовиками - двома танкістами та двома десантниками. Але їх подальша доля невідома

І нарешті, остання (точніше, скоріш за все, крайня, як люблять говорити військові) історія трапилася під Щастям, де були взяті полонені два спецназівця з 3-ї окремої гвардійської бригади капітан Євген Єрофєєв та сержант Олександр Олександров. Вони визнали, що їх бригада воює на території України.

Звісно, ми перерахували далеко не всіх полонених кадрових російських військових. Як бачимо, доля більшості полонених наразі невідома. Швидше за все їх просто обміняли на полонених українців, хоча цілком могли б використати і більш ефективно. Сподіваємося, що з останніми полоненими все буде трохи інакше.