Великодні забави: Як у центрі Вінниці створюють гігантську подільську писанку
Яскраві кольори на чорному тлі – саме такою є традиційна писанка Східного Поділля
Акрилова фарба, пензлик та гарний настрій - з такими реманентом маленькі вінничанин прийшли у центрі міста, аби розмалювати велетенські писанки. Дивилася на мистецький процес і кореспондентка Depo.Вінниця.
Під наглядом досвідчених писанкарок із етномайстерні "Коло", діти розмальовують чорне тло писанки яскравими кольорами – зелений, жовтий, червоний. Саме такою, за словами майстринь, є традиційна подільська писанка: вона має давню автентичну символіку, яка збереглася практично незмінною.
"Чорний колір найчастіше вживається для тла чорної писанки, оскільки це колір землі, чорнозему та багатства, добробуту. Зелений, жовтий та червоний – це ті кольори, які найчастіше використовувалися при написанні писанок. Ми навмисне обирали таку кольорову гаму, де було би представлено багато кольорів, щоб було привабливе для глядачів та цікаве для тих, хто розписує", – розповідає голова громадської організації "Етномайстерня Коло" Наталя Сентемон.
Дітлахи ж – у захваті: малюють і хлопчики, і дівчатка. Поки хтось набирає фарбу, інші завзято виводять візерунки на гігантському велокодньому яйці.
Софійка – у традиційному українському однострої. Із натхненням розмальовує жовтим темне тло писанки.
"Мені подобається писати писанки, завжди пишу, мама навчила. Саме ця писанка мені подобається тому, що вона яскрава, а ось ці жовті кружечки мені нагадують сонечко", каже маленька віничанка.
Арт-проект "Пасхальні візерунки" відбувається вже вдруге у рамках фестивалю "Великоднє диво". Торік 6 великих писанок розмалювали міськими краєвидами Вінниці, цьогоріч додасться ще 4 - 2 із них розмалюють автентичними для Східного Поділля орнаментами.
Прикрашатимуть центр міста писанки до 11 квітня.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця