Як п’ятеро вінницьких студентів наближали проголошення незалежності України

Студенти, їдучи на Січ, організовували просвітницькі заходи

Як п’ятеро вінницьких студентів наближал…

У Вінниці на майдані Незалежності діє вулична виставка, яка розповідає про студентський рух, який передував проголошенню незалежності України. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницької ОДА.

Виставка ініційована Центром історії Вінниці. До складу експозиції входить шість інформаційних стендів. Йдеться про кінний похід вінницьких студентів на Січ у 1990 році.

 "Можливо, ми самі, учасники цього походу, недооцінюємо значення цієї події, тому для нас, в першу чергу, важливі спогади. Проте, слід розуміти, що це була велика подія, яка мала важливе значення для України загалом: і те святкування 500-ліття Запорозької Січі, на яке ми їхали, і те, що ця вінницька нотка була надзвичайно важлива і цікава під час святкування", – зауважив директор Державного архіву Вінницької області Юрій Легун. 

Легун розповів, як виникла ідея кінної експедиції на Січ. Директор сільської школи Петро Крижанівський та випускник історичного факультету ВДПУ, вчитель історії Владислав Чабанюк разом влаштовували кінні походи для дітей. В один з таких походів у 1989 році вирушив студент істфаку Руслан Білецький. Руслан розповів про те, що наступного року відзначатиметься 500-ліття Запорозької Січі. В експедиції брали участь п’ятеро студентів історичного факультету Вінницького педагогічного інституту: Юрій Легун, Руслан Білецький, Ігор Лановий, Юрій Савчук та Олександр Панасюк. Дорогою хлопці влаштовували просвітницькі заходи та імпровізовані концерти. Похід вінницьких козаків-студентів тривав 28 днів.

Виставка діятиме до 27 серпня. На інформаційних стендах є QR-коди, відсканувавши які, можна переглянути короткий фільм про похід вінницьких студентів. 

Центр історії Вінниці планує видати книгу про цей похід.  В її основу ляже щоденник "Щоденний запис кінного походу: козацькими шляхами пам’ять народна", який вів Юрій Легун під час експедиції.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"