Як поводяться з хворими в’язнями в  колонії під Вінницею

Монітори виявили порушення прав засуджених на медичну допомогу і приватність

Завершився моніторинговий візит до Стрижавської виправної колонії №81, що на Вінниччині. Під час візиту виявлено порушення прав засуджених на медичну допомогу і приватність. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу уповноваженого Верховної ради України з прав людини.

Зокрема висновки про стан здоров’я особи при поміщенні до ДІЗО робить черговий фельдшер, а  не лікар. Під ізолятори в медичній частині використовуються дві звичайні палати, які не мають окремого санвузла та виходу. Засуджений з інфекційним захворюванням вільно ходив по медчастині (він мав перебувати так званому ізоляторі), харчувався в загальній їдальні. Попри наявність в установі 14 засуджених з інвалідністю щодо жодного з них не розроблено індивідуального плану реабілітації.

Монітори зафіксували порушення прав засуджених на приватність – в деяких камерах та житлових приміщеннях ліжка розташовані в два яруси, впритул одне до одного, санвузли не обладнані дверцятами, більшість не мають механічного зливу.

У харчоблоці відсутні технологічні картки, бракеражний журнал. Меню в день візиту не містило норм видачі страв. Деякий посуд значно пошкоджений, зі слідами корозії.

Засуджені, які уклали трудові угоди і працюють на виробництві, не знають норм оплати праці і сум коштів, які є на їхніх особових рахунках. Крім того, моніторинговою групою виявлено факт незаконного відрахування коштів з соціальної виплати (компенсації) на харчування засудженому ліквідатору наслідків аварії на ЧАЄС.

Про повний перелік виявлених порушень поінформовано керівництво установи з одночасним наданням рекомендацій для їх усунення. За результатами моніторингового візиту готується лист реагування. 

Нагадаємо, Генеральна прокуратура повідомила, що у Вінниці кілька днів катували ув'язненого, тримали в непристосованому камерному приміщенні в антисанітарних умовах.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook