Як на Росії замість обіцяної машини дівчину "нагородили" боргами

У Вологді чиновники і бізнесмени пообіцяли випускниці міської школи, за зразкове навчання і працю "на благо регіону", подарувати автомобіль, а натомість "засудили" її на 70 тисяч рублів
Depo.
15 лютого 2016 18:03
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на newsru.com.

У 2005 році під час церемонії вручення медалей випускникам 24 школи міста Вологда, що на Росії, срібній медалістці Маргариті Щелевій подарували сертифікат на автомобіль Daewoo Matiz . Такий "широкий" жест, від імені фірми "Ворота Півночі", зробив тодішній мер міста Олексій Якунічев. У своєму виступі міський голова зазначив, що Маргарита зможе отримати автівку, якщо успішно закінчить вищий навчальний заклад і піде працювати в бюджетну сферу міста. 

Дівчина виконала обидві умови - закінчила Академію праці і соціальних відносин в Москві, а потім влаштувалась працювати секретарем в ліцей у Вологді. Згодом Маргарита звернулась за обіцяним автомобілем до керівника фірми "Ворота півночі" Валерія Берковича, чий підпис стояв у сертифікаті. Однак бізнесмен заявив, що машини немає і запропонував дівчині 40 тисяч рублів в обмін на повернення сертифіката. Щелева погодилася, але грошей їй так не дали.

Дівчина вирішила піти в суд. Вона подала позов на "Ворота Півночі" і адміністрацію міста. Розгляд справи розтягнувся на два роки. В результаті суд визнав, що дівчина виконала обидві умови отримання сертифікату, однак в задоволенні позову відмовив. Мовляв, у сертифікаті не були зазначені технічні характеристики машини. Щелева подала апеляцію, але рішення апеляційної комісії було аналогічним.

Через два роки Маргарита дізналася, що вона винна компанії "Ворота Півночі" 66 тисяч рублів за судові витрати. Щелева звернулася в Московський міський суд зі скаргою по витратах, але судова інстанція прийняла рішення на користь бізнес-структури. Зрештою, дівчині виставили рахунок: 70 тисяч рублів. Бізнесмен Беркович захотів, щоб Маргарита оплатила послуги його юриста, а також заплатила судовим приставам.

"В результаті 70 тисяч рублів. Поки не заплачу - не зможу виїхати за кордон, рахунки теж блокують ", - бідкається дівчина.

Маргарита впевнена, що історія з автомобілем спочатку була всього лише піар-акцією і вручати машину їй ніхто не збирався.

"Найогидніше в цій ситуації не те, що машину я не отримала, а те, що забезпечені високопоставлені люди вирішили провчити і показати мені моє місце. Я саме так розцінюю їх дріб'язкове бажання компенсувати витрати. Просто обдурити мало, потрібно показати, хто сильніший ", - пояснила дівчина.

Тим часом, деякі співгромадяни Маргарити вирішили допомогти дівчині і зібрати необхідну суму коштів на автомобіль. Планувалося зібрати 500 тисяч рублів на автомобіль для медалістки і нанести на нього аерографію у вигляді свині з головою мера, який обманув Маргариту. Однак вдалось зібрати лише 3% від необхідної суми. 

Нинішній мер Вологди Євген Шулепов втрутився у ситуацію і впросив бізнесмена Берковича відкликати судовий позов про стягнення витрат з Щелевої та укласти з нею мирову угоду.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця