Як вінницькі нардепи всю ніч вишиванки шукали

Сьогодні на сесію нардепи від Вінниччини одягли українські сорочки, які їм вишивали дружини, дарували бабусі та розробляли дизайнери
Depo.
21 травня 2015 10:54
ФОТО: depo.ua
Як вінницькі нардепи всю ніч вишиванки шукали
Як вінницькі нардепи всю ніч вишиванки шукали

Нардепи - вінничани розповіли коли і як до їх гардеробу потрапили вишиті сорочки, передає кореспондент Вінниця.depo.ua.

Вчорашній заклик Андрія Парубія до народних депутатів прийти у Верховну Раду у вишиванках спантеличив Григорія Заболотного. Він залишив усі шість своїх вишитих сорочок вдома - у Вінниці.

"Якби раніше сказали. А то ввечері з дружиною кинулись по магазинах, а вже все закрито. Навіть у переході дивились. Марно. У мене є п'ять чи шість вишиванок. Одну подарувала донька, одну у Трускавці купив. Одну спеціально замовляв у Західній Україні, ручна робота. Вона найбільше мені подобається. В основному усі білі, я темних не люблю. Одна лишень є бежева", каже Григорій Михайлович.

Зрештою він знайшов вихід із ситуації - вишиту сорочку йому передали з Вінниці. 

Розгубився і нардеп Юрій Македон: він теж залишив свої сорочки у Вінниці. 

"Обидві мої вишиванки у Вінниці. Одну мені мій рідний брат привіз у 2002 році із Тернополя, коли нам навчався. Основне полотно в ній біле, а вишивка жовто-синя -патріотична. Іншу я придбав у вінницькій сувенірній крамниці. Купував спеціально на весілля двоюрідної сестри, яке святкували в українському стилі", розповів Юрій Миколайович.

Як вінницькі нардепи всю ніч вишиванки шукали - фото 1

У сорочці вишитій "білим по білому" у Верховній раді працював сьогодні вінничанин Анатолій Матвієнко. 

Як вінницькі нардепи всю ніч вишиванки шукали - фото 1

Руслан Демчак прийшов у вишиванці, яку йому подарувала бабуся Сяня. Їй 85 років, живе у селі Остапківці Немирівського району.

Іван Мельничук одягнув одну зі своїх чотирьох вишиванок - жовто-блакитну. Появою цієї сорочки в своєму гардеробі нардеп зобов'язаний дружині.  

"Моїм зовнішнім виглядом займається дружина. Вона замовляла цю сорочку. Вишивали наші друзі з нашої батьківщини - славного міста Коломия. В мене вже чотири вишитих сорочки. Слава нашим жінкам! Слава Украіні!!!", каже нардеп.

Як вінницькі нардепи всю ніч вишиванки шукали - фото 1

Іван Спориш ще звечора наготував свою сорочку, каже, що був у ній на першій сесії.

"Ношу вишиванки часто. Загалом у мене їх чотири. Першу придбав років 15 назад. Одну з вишиванок мені дружина вишила. Вона усім повишивала: і доньці, і двом онукам.  Одну у Львові придбав", ділиться Іван Дмитрович.

Геннадій Ткачук обрав улюблену - вишиту червоними та сірими нитками. Вона дорога його серцю через те, що подарована найріднішими - мамою, дружиною та синами.

Як вінницькі нардепи всю ніч вишиванки шукали - фото 3

Сергій Кудлаєнко прийшов у вишиванці, яку купив у вінницької дизайнерки під час проведення одного із благодійних заходів. 

Всю ніч вінницькі нардепи шукали вишиванки - фото 1

А Андрій Тетерук вбрався у вишиванку, яку йому пошили на замовлення.

Всю ніч вінницькі нардепи шукали вишиванки - фото 2

Фото: espreso.tv, vlasno.info, nfront.org.ua, depo.ua.