Військком розповів про особливості цьогорічної призовної кампанії

На Вінниччині планують призвати до війська 800 юнаків 

На Вінниччині розпочалася весняна призовна кампанія. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницької ОДА.

Про початок весняної призовної кампанії, а також про умови несення строкової служби сьогодні, 11 червня, розповів обласний військовий комісар Олег Вінницький під час онлайн брифінгу.

Особливістю проведення цьогорічної призовної кампанії є те, що вона розпочалася дещо пізніше, на відміну від попередніх років, – з червня року. Це зумовлено впровадженням карантинних обмежень через поширення коронавірусної інфекції.

У планах – призвати 800 строковиків, з яких до Збройних Сил направлять 386 юнаків, до Національної Гвардії України – 309, до Державної прикордонної служби – 65 та до Державної служби спеціального транспорту – 40.

Усіх призовників спочатку відправлять до навчальних центрів, де вони проходитимуть "курс молодого бійця", а вже після присяги розподілятимуться у військові частини.

"За повісткою громадянин призовного віку повинен з’явитись до військового комісаріату, пройти медичну комісію, після чого, в разі визнання придатним до несення служби, необхідно пройти призовну комісію при військовому комісаріаті. Наступним етапом є направлення на обласний збірний пункт, де проводиться контрольний медичний огляд і далі спрямовується до військових частин і навчальних центрів у складі визначених команд. Перші юнаки будуть доставлені до м. Козятин на обласний збірний пункт 16 червня. Завершиться призовна кампанія до 30 липня 2020 року", – зазначив військовий комісар.

Важливим аспектом, на якому наголосив Вінницький, є те, що призвані на службу строковики не залучаються до участі в ООС.

Обласний військовий комісар зазначив, що ситуація з явкою призовників суттєво покращилась, хоча є випадки  ухиляння від строкової служби.

Олег Вінницький наголосив, що робота всі військових комісаріатів області організована з дотриманням санітарних вимог та режиму карантину. На вході проводиться температурний скринінг, а також видаються засоби індивідуального захисту.

Військовий комісар повідомив про випадки, в яких можливе відтермінування проходження строкової служби, і про категорії громадян, які не підлягають призову на строкову військову службу.

"Йдеться перш за все про сімейні обставини: якщо призовник має непрацездатних батьків, неповнолітніх братів і сестер, дитину до трьох років, двох і більше дітей, а також за станом здоров’я, якщо медичною комісією визначено, що стан здоров’я юнака є непридатним для несення строкової служби. Крім того, надається відтермінування для здобуття освіти, або продовження професійної діяльності", – повідомив військком.

Призовникам виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів – 4204 грн. Під час проходження військової служби військовий перебуває на повному державному утриманні, проживає у військових казармах, забезпечується щоденно триразовим харчуванням, військовою формою та, в залежності від посади, щомісяця виплачується від 350 до 800 грн. При звільненні в запас виплачується вихідна допомога в розмірі 8 посадових окладів. Крім того, проходячи строкову службу, військовий має право на відпустку терміном до 10 календарних днів. Також термін строкової служби зараховується до загального трудового стажу, а робоче місце військового, на період несення служби зберігається.

Стосовно відбору на військову службу за контрактом, то призовникам пропонують укладати контракт на проходження військової служби, але робити це після проходження строкової служби, що дасть змогу юнаку мати реальне розуміння що таке служба у лавах ЗСУ і прийняти виважене рішення. За перший квартал 2020 року на військову службу за контрактом з Вінницької області призвано 411 чоловік, які нині проходять військову службу. За 2 місяці другого кварталу 2020 року призвано 230 чоловік, з яких 56 жінок.

Нагадаємо, бійці мотопіхотної бригади імені Гандзюка присягнули на вірність українському народу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця